Tipy a triky

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

pomoc

videní: 904

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej pomoci. Máme pre teba dobrú správu! Prvú pomoc ti totiž môžu podať aj predmety, ktoré sa bežne povaľujú v každej domácnosti. Ktoré to sú a kedy ich použiť? 

1. Mlieko či džús

pomoc

Pri popálení je nutné postihnutú oblasť čo najskôr ochladiť. Odborníci odporúčajú nechať na popálené miesto tiecť studenú vodu z vodovodu aspoň 10-15 minút – nie kratšie. Avšak v prípade, že v okolí nie je vodovodný kohútik, môže pomôcť akákoľvek studená kvapalina. Napríklad mlieko či džús. Nikdy však neaplikuj na poškodené miesto olej ani nič mastné.

2. Plastové vrecko

Pri popáleninách ešte chvíľu dostaneme. Po ochladení treba postihnutú časť tela oviazať. Ak však nemáš po ruke obväz, bariéru proti mikróbom môže nahradiť aj mikroténové vrecko. Navyše sa nelepí sa pokožku a neprepustí vlhkosť. Na chate použi pokojne vrecko z potravín alebo mrazených výrobkov.

3. Plienky a vložky

pomoc

Tieto predmety sa skvelo hodia, ak nemáš po ruke obväzový materiál. Sú hygienické a majú skvelé absorpčné vlastnosti.

4. Cukor

Ak si bol nedočkavý a guláš na chate si ochutnával priamo z kotlíka, na popálený jazyk ti pomôže cukor. Stačí si ho dať do úst a počkať, kým sa rozpustí. Cukor znižuje pocit popálenia a pomoc poskytne aj tvojim chuťovým pohárikom, ktoré obnoví.

5. Podprsenka

pomoc

Zdá sa, že v prípade, kedy potrebuješ pomoc, máš navrch, ak si žena. Obyčajná (nie silikónová) podprsenka môže v prípade núdze slúžiť ako dočasná ochranná maska pred dymom. Vložky v podprsenke sú vyrábané z priedušných materiálov a dokážu čiastočne filtrovať dym a sadze, ktoré zabraňujú normálnemu dýchaniu.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov