TOP 10

Viete, ktoré potraviny vás spravia šťastnejšími?

potraviny

videní: 4.1K

5. Špargľa

Špargľa má vysoký obsah kyseliny listovej a tryptofánu. Tryptofán používa mozog na tvorbu serotonínu, ktorý je jedným z hlavných stabilizátorov nálady. Špargľa sa používa aj na dekoratívne účely s rôznymi kvetmi. Špargľa má veľa vitamínov a užitočných prvkov ako B1, B2, B9, C, E, A, PP, zinok, vápnik, horčík, draslík, fosfor, železo a iné. Môže byť užitočný pri mnohých chorobách.

4. Med

Ďalším produktom šťastia je med. Obsahuje veľa cukru, minerálnych látok, mikroelementov, vitamínov, fermentov, kempferolu a kvercetínu. Tieto látky pomáhajú predchádzať depresii (a udržiavať zdravý mozog) znížením zápalu v mozgu. Normalizuje činnosť mnohých vnútorných orgánov, obohacuje obsah krvi, zvyšuje imunitný systém, dobrý zdroj energie.

3. Paradajky

Všetky paradajky obsahujú látku známu ako lykopén. Lykopén je antioxidant, ktorý bojuje proti zápalom mozgu a celkovo chráni mozog. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov ich jedzte s olivovým olejom. Olivový olej pomáha zvyšovať vstrebávanie lykopénu.

2. Vajcia

Vajcia obsahujú vysoké množstvo zinku, vitamínu B, jódu, omega-3 mastných kyselín a bielkovín. Výskum uskutočnený v roku 2018 „International Journal of Obesity“ zistil, že ľudia, ktorí jedli vajcia na raňajky, schudli podstatne viac ako tí, ktorí jedli bagety. Vajcia tiež patria medzi 10 najlepších potravín, ktoré vás urobia šťastnými.

1. Modré zemiaky

„Produkt šťastia“ – modrý zemiak nie je obyčajný produkt; Nie vždy je možné ho nájsť v obchodoch s potravinami. Má však silný antioxidant známy ako antokyanín. Antokyány majú neuroprotektívny účinok a znižujú zápal mozgu, ktorý sa bežne spája s depresiou a zvyšujú krátkodobú pamäť. Zemiakové šupky obsahujú jód, ktorý je užitočný pre štítnu žľazu.

Zdroj: wonderslist| topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov