Zaujímavosti

Prečo rodičia na severe nechávajú deti spať vonku v zime?

deti

videní: 1.3K

Deti, ktoré v treskúcej zime spia vonku? To je bežnou praxou v rodinách, ktoré žijú v severných krajinách. Aj keď nie je veľa overených štúdií o výhodách a nebezpečenstvách tohto postupu, rodičia, ktorí nechávajú svoje deti vystavené čerstvému vzduchu, zaznamenali pozitívne výsledky z toho, že nechali svoje dieťa v zime spať pod holým nebom. Spánok vonku je pre väčšinu ľudí šokom , ale rodičia týchto detí nás uisťujú, že to nie je také nebezpečné, ako sa zdá.

Vonkajšie zimné spanie deti je pre mnohých kultúrnym šokom

Prečo rodičia v chladných krajinách nechávajú svoje deti zdriemnuť si vonku

Ak sa ocitneš niekde vo Fínsku, na Islande alebo v iných škandinávskych krajinách, môžeš naraziť na deti, ktoré spia v kočíku vonku. Aj keď sa videnie dieťaťa vystaveného chladnému vzduchu môže zdať alarmujúce, rodičia tvrdia, že tento postup má veľa výhod.

1. Dieťa zostáva v teple

Prečo rodičia v chladných krajinách nechávajú svoje deti zdriemnuť si vonku

Rodičia poznamenávajú, že hoci môže byť vonkajšia teplota chladná, je ich prioritou zabezpečiť, aby sa dieťaťu udržiavalo teplo. To je možné dosiahnuť tak, že dieťa budeš mať zabalené a navrstvené v teplom oblečení, ako je vlna, a budeš mať po ruke prikrývky, ktoré ho udržia v teple.

 

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov