Zaujímavosti

Zvyky, ktoré Japonci prísne dodržiavajú a cudzinci nechápu

zvyky

videní: 2.1K

Zvyky, ktoré Japonci prísne dodržiavajú a cudzinci nechápu: Kultúra krajiny vychádzajúceho slnka je úžasná a šokujúca zároveň. To, čo je pre Japoncov normálne a známe, môže byť pre cudzincov divoké a nepochopiteľné.

V japonských domoch a bytoch ľudia radšej neumývajú zeleninu a ovocie zo supermarketu, pri vstupe na toaletu si obúvajú špeciálne papuče, a dokonca sa sprchujú v sede. My sme sa ponorili do štúdia života ľudí v Japonsku a niektoré ich každodenné zvyky sa ukázali ako mimoriadne zaujímavé.

Zvyky, ktoré Japonci prísne dodržiavajú a cudzinci nechápu

Pri vstupe na toaletu si Japonci obúvajú špeciálne papuče. Vstup do priestoru v bežných domácich papučiach sa neodporúča

Nie je žiadnym tajomstvom, že Japonci mimoriadne úzkostlivo dbajú na hygienu a čistotu. V ich domoch a bytoch sú pred vchodom na toaletu umiestnené špeciálne papuče s nápisom “WC”. Ľudia si ich obúvajú a svoje domáce papuče nechávajú za prahom. Toto pravidlo sa dodržiava na mnohých verejných miestach vrátane úradov, nemocníc a reštaurácií.

Po návrate z ulice si ľudia nielen dôkladne umyjú ruky, ale aj opláchnu hrdlo

Pre Japoncov je kloktanie (ugai) rovnako nevyhnutné ako umývanie rúk. Človeka môžete vidieť vykonávať tento rituál nielen doma, ale aj v práci alebo v nákupnom centre. Tu všade sa predávajú špeciálne výplachové roztoky, ale zvyčajne stačí obyčajná teplá voda alebo odvar z harmančeka.

Hostitelia dávajú svojim hosťom papuče na jedno použitie, ktoré sa po odchode návštevníkov vyhodia

V Japonsku nie je zvykom vstupovať do domu bez vyzutia topánok. Vonkajšiu obuv treba nechať na chodbe (genkan). Hosťom sa ponúkajú jednorazové papuče, ktoré sa po odchode návštevníkov vyhodia.

Ľudia pijú vodu z vodovodu. V Japonsku je taká čistá, že nemusí prechádzať ďalšou filtráciou

V Tokiu môžete piť vodu z vodovodu bez obáv, že by mohla poškodiť vaše zdravie. Je to tu najčistejšia forma vody vďaka prísnym opatreniam a vysokým požiadavkám na filtráciu. Navyše vodu z vodovodu môžete piť nielen doma, ale aj na staniciach metra, v nákupných centrách a supermarketoch

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov