Tipy a triky

Prečo sa začať sprchovať každý druhý deň?

sprchovať

videní: 1.8K

Väčšina z nás sa sprchuje raz alebo aj viackrát denne. Ale ak si položíš otázku, prečo sa musíme umývať každých 24 hodín, možno si uvedomíš, že sa sprchujeme viac, ako je potrebné. V skutočnosti časté sprchy nemajú výhody, pokiaľ ide o vzhľad a dokonca ani zdravie. Čo sa zmení, ak sa začneš sprchovať raz za dva dni?

6. Budeš menej náchylný na infekcie

Možno si myslíš, že sprchovanie každý deň je zdravšie ako sprchovanie menej často, ale v skutočnosti to funguje naopak. Časté sprchy môžu narušiť rovnováhu mikroorganizmov na pokožke, takže je menej chránená a náchylnejšia na infekciu. Náš imunitný systém potrebuje určitú stimuláciu baktériami a nečistotami. Príliš časté sprchovanie môže oslabiť imunitný systém a jeho schopnosť chrániť nás pred vírusmi.

5. Ak sa budeš sprchovať každý druhý deň, tvoja pokožka sa ti poďakuje

Dlhé horúce sprchy ti môžu pomôcť cítiť sa uvoľnene a pokožku zanechajú čistú, ale môžu tiež prispieť k jej predčasnému starnutiu. Naša pokožka je pokrytá mastnou vonkajšou vrstvou, ktorá zadržiava vlhkosť, aby pokožka bola stále pevná a vyzerala mladšie. Umývanie a drhnutie môže túto ochrannú vrstvu odstrániť, takže pokožka bude podráždená a suchá.

 

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov