TOP 10

10 užitočných vynálezov, o ktoré obohatilo svet Japonsko

japonsko

videní: 4.3K

Japonsko, známe ako krajina vychádzajúceho slnka, má svetu čo ponúknuť. Vedel si, že práve v tejto krajine bolo vynájdených niekoľko dôležitých vynálezov, bez ktorých by dnešný svet vyzeral úplne inak? 

Od karaoke až po elektroniku, japonské vynálezy prenikajú do našej kultúry, zábavy a každodenného života. V moderných časoch sú Japonci priekopníkmi v technologickom sektore a vynašli mnohé zariadenia, ktoré v súčasnosti považujeme za samozrejmosť. Môžeme teda bezpečne povedať, že svet by bez Japonska nevyzeral tak, ako vyzerá teraz.

1. Karaoke

japonske_vynalezy_10

Karaoke vynašiel Daisuke Inoue v roku 1969, no produkt uviedol na trh až v roku 1971. Spočiatku karaoke nebolo úspešné, no nakoniec sa rozšírilo do celého Japonska. Zaujímavé je, že prvý názov nebol “karaoke”. Táto skratka pochádza z výrazu “kara okesutura”, čo v preklade znamená “prázdny orchester.”

 

2. Android roboty

japonske_vynalezy_1

Prvý Android robot nazvaný WABOT-1 bol vyvinutý na univerzite Waseda v Japonsku. Bol vyrobený v roku 1974, mal umelé uši, ústa a oči a bol schopný zdvíhať ľahšie predmety.

3. Flash pamäť

japonske_vynalezy_2

Flash pamäť umožňuje mobilným telefónom a smartfónom ukladať najrôznejšie dáta, ako napríklad hudba, obrázky či video. Bez nej by sme sa mohli rozlúčiť so smartfónom. Flash pamäť bola vynájdená v roku 1984, aby vyriešila problém ukladania a uchovávania údajov aj po vypnutí zariadenia. Za jej vynájdením stojí Fujio Masuoka, ktorý v tom čase pracoval v spoločnosti Toshiba.

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov