Zaujímavosti

Bolestivá pravda. Takto vyzerá rozvod na siedmich obrázkoch

rozvod

videní: 1.7K

Rozvod je jednou z najťažších životných situácií, ktorými môže rodina prechádzať. Ak si ho nezažili z prvej ruky, je len veľmi ťažké si predstaviť, aké škody spôsobuje. Umelec, ktorý vystupuje len pod pseudonymom “Mac”, ilustruje, ako rozvod ovplyvnil jeho rodinu v jednoduchom, ale hlboko smutnom komikse.

Hoci je pravdou, že každá rodina prechádza rozvodom iným spôsobom a niektoré rodiny po tom všetkom ostali silnejšie, ohromujúci počet používateľov internetu sa veľmi zreteľne identifikoval s ilustrovaným príbehom “Maca” a jeho rozpadajúcim sa prostredím. “Toto by malo byť povinné čítanie pred splodením detí,” napísal jeden z nich.

Pozri sa na tieto ilustrácie a napíš nám do komentárov, čo si o tom myslíš. Je rozvod pre rodinu ako “veľká priepasť”?

 

 

rozvod_1

rozvod_2

rozvod_3

 

 

rozvod_4

rozvod_5

rozvod_6

 

 

rozvod_7

A toto sú reakcie internetu na rozvod…

“Keď sa moji rodičia rozviedli, ani jeden z nich ma nechcel do svojej novej rodiny, takže sa s týmto komixom veľmi stotožňujem. Teraz už som ok, ale stále je to smutné…”

 

“Úprimne je to veľmi presné. Moji rodičia sa rozviedli pred dvoma rokmi, keď som mal 16 a takmer ma to priviedlo k samovražde.”

 

“Nuž, toto ma hlboko zasiahlo. Otec ma opustil, keď som bol veľmi malý, mama strávila zvyšok môjho detstva ignorovaním ma a namiesto toho sa radšej chodila zabávať s inými mužmi.”

 

…no našli sa aj ľudia s úplne odlišnými skúsenosťami.

“Ako dieťa rozvodu myslím, že to nebolo také strašné. Otec ma opustil a založil si novú rodinu, no nevlastný otec sa naozaj veľmi snažil byť tu pre mňa.”

 

“Môj príbeh skončil inak: v hlavnej úlohe s deťmi objímajúcimi matku, aby zacelili jej zlomené srdce.”

 

“Nemusí to stále byť takto. Prisahám, že na moje narodeniny sme hrali stolnú hru: moja mama a priateľka môjho otca boli jeden tím a môj otec ako druhý tím s mojim malým bratom, ktorý nebol jeho syn (bol to syn mojej mamy, no nie môjho otca). A bolo to naozaj zábavné.”

Zdroj: Bored Panda / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov