Zaujímavosti

Hrdinovia, ktorí boli v ten správny čas na tom správnom mieste

hrdinovia

videní: 4.3K

Málo kto ráno vstane s pocitom, že dnes sa stane hrdinom, pretože niekomu zachráni život. Samozrejme sa nebavíme o hasičoch, záchranároch, policajtoch alebo vojakoch. Bavíme sa o obyčajných priemerných ľudí, ktorí urobia správnu vec v ten najvhodnejší čas. Sú to hrdinovia vo všetkých tvaroch, veľkostiach, veku a dokonca aj druhu. Áno, dokonca aj zvieratá nám vedia občas podať pomocnú ruku ak to potrebujeme. Stačí iba trocha odvahy a všetko sa dá. Si zvedavý o kom dnes bude reč? Dnes ti predstavíme 10 hrdinov, ktorí sa stali neplánovanými hrdinami.

Hrdinovia, ktorí boli v ten správny čas na tom správnom mieste:

Tyler Doohan

Vo vnútri malého domu vznikol požiar. Iba 8-ročný Tyler Doohan dokázal zobudiť a zachrániť 6 ľudí. Doohan sa ešte vrátil, aby zachránil 7 – svojho starého oca. Bohužiaľ ani jeden z nich sa nestihol z domu dostať v čas. Obaja zomreli udusením pri požiari.

Brendon Garman

Učiteľka na základnej škole Madonna Kenserová dostala alergickú reakciu na fixku, ktorú používala, čo viedlo k astmatickému záchvatu. V tom momente nemohla nájsť svoj inhalátor, ktorý nosí vždy pri sebe. Žiadne z detí nevedelo, čo robiť okrem Brendona Garmana, ktorý videl film “Už sme tam?”. Vrhol sa ku kabelke v ktorej inhalátor našiel a podal ho učiteľke, čím jej zachránil život.

Oskar Schindler

Známy, no o to viac náhodný hrdina. Schindler bol členom nacistickej strany a rovnako bol podnikateľom. “Obetoval” svoj život a riskoval všetko čo mal, aby zachránil tisíce židov pred smrťou v koncentračných táboroch. Často klamal a podplácal nemeckých dôstojníkov, aby sa mu podarilo zachrániť ďalších a ďalších. Každý deň vlastne riskoval svoj život, ale úspešne. Celkovo sa mu podarilo zachrániť až 1200 židov.

Christina Simoes

Pri požiari zostala uväznená vo svojom byte spoločne so svojim 18-mesačným synom. Vedela, že seba a syna dokáže zachrániť iba jediným spôsobom. Svojho synčeka chytila pevne a vyskočila von oknom. Mala ťažké poranenie chrbtice a ostala ochrnutá, jej syn však neutrpel žiadne zranenia a tak zachránila život aj jemu.

Christian Gunter

V Little Rock (Arkansas) vyčíňalo smrteľné tornádo, ktoré spôsobilo obrovský zmätok. 19-ročný Christian Gunter, dokázal zachrániť 10 zdravotne postihnutých vojnových veteránov, ktorých premiestnil z centra do neďalekého kostola. Centrum, z ktorého ich vzal, krátko na to zničilo tornádo.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov