Zaujímavosti

Ako zistíš, že máš obličkové kamene?

obličkové kamene

videní: 3.9K

Ľudstvo pozná problém s obličkovými kameňmi už od roku 600 pnl. Muži sú okrem toho viac náchylný na túto chorobu ako ženy. V dnešnej uponáhľanej dobe sa toto ochorenie vyskytuje čím ďalej, tým častejšie. Príznaky môžu byť tiché, ale ak sa kamene pohybujú, príznaky budú vážne a veľmi bolestivé. Preto je dôležité, aby si ich mohol okamžite rozpoznať a poradiť sa s lekárom.

Silná bolesť

5 Výstražné príznaky obličkových kameňov, ktoré si musíme pamätať

Ak máš obličkové kamene, môžeš cítiť extrémnu bolesť brucha, chrbta alebo slabiny. Stáva sa to, keď sa kameň začne pohybovať a uviazne v úzkom močovode, čo vytvára tlak v obličkách. Keď sa kameň pohybuje, bolesť môže vystreľovať zozadu až k slabine.

Zmeny v močení za ktoré môžu obličkové kamene

5 Výstražné príznaky obličkových kameňov, ktoré si musíme pamätať

Existuje niekoľko možných zmien v moči v dôsledku obličkových kameňov.

  • Keď sa kameň začne pohybovať a dosiahne močový mechúr, nastáva pretrvávajúce a časté nutkanie na močenie . To môže tiež spôsobiť pálenie pri močení.
  • Množstvo moču sa môže znížiť , čo súvisí s kameňmi uviaznutými v močovode. Môže dokonca úplne zastaviť tok moču.
  • Krv sa môže objaviť v moči kvôli prítomnosti kameňov v močovom trakte. Zlý zápach môže naznačovať, že máte infekciu obličiek, ktorá môže tiež spôsobiť zakalenie moču.

Chlad a horúčka

5 Výstražné príznaky obličkových kameňov, ktoré si musíme pamätať

Vysoké teploty môžu znamenať, že ide o infekciu močových ciest a obličiek. To môže spôsobiť komplikácie spojené s ochorením obličkových kameňov.

Nevoľnosť

obličkové kamene

Nauzea je zvyčajne sprevádzaná zvracaním. Je to spôsobené skutočnosťou, že obličky a gastrointestinálny trakt majú  spoločné nervové spojenie . Tieto príznaky môžu mať tiež za dôsledok silné bolesti .

Pocit slabosti alebo únavy

5 Výstražné príznaky obličkových kameňov, ktoré si musíme pamätať

Ak máš obličkové kamene, funkcia obličiek sa znižuje. Z tohto dôvodu sa v tele môžu hromadiť toxíny. Môžu ovplyvniť ako sa cítiš. Môžeš byť unavený a zažiť silnú bolesť, ktorá ťa môže oslabiť.

Bonus: Si v ohrození, ak …

  • Nepiješ dostatok vody
  • Máš príbuzných s obličkovými kameňmi
  • Ješ veľa cukru, sodíka a bielkovín
  • Berieš doplnky vitamínu D a vápnika
  • Máš nadváhu

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen