TOP 10

Ako vyzerá koniec sveta? Je krajší, ako by sa mohlo zdať

koniec sveta

videní: 3.7K

“Po mnohých rokoch snívania som sa konečne dostal až na koniec sveta – do Patagónie,” hovorí rumunský fotograf Doru Oprisan. A ako ten koniec sveta vlastne vyzerá?

“Čo ma najviac prekvapilo, bola hojnosť intenzívnych farieb. Ani neviem, ako by som mohol opísať spôsob, ako sa celá obloha ráno rozsvietila do žiarivých farieb v každom smere. A zostane to takto desiatky minút, potom to zmizne a krátko na to sa farby znova vrátia, aby postupne bledli až do nasledujúceho dňa. Je to naozaj dych vyrážajúci obraz.”

“A stromy… Obrovské stromy Lenga s maličkými listami o veľkosti nechtov hrali tými najintenzívnejšími farbami, aké som kedy videl. Napriek tomu, že majú tvar prispôsoený prudkým vetrom v Patagónii, bolo medzi nimi veľa obetí. Lesy sú plné skrútených, padlých, mŕtvych a zhnitých kmeňov, no tento pohľad sa radikálne mení každým metrom. Na vrcholoch kopcov sú všetky stromy malé a skrútené silným vetrom, pričom sa podobajú na krásne bonsajové stromy. Naopak, v údolí sú priame, široké a 30 metrov vysoké statné stromy. V inej časti sa zase nachádza veľa ovocných stromov, no sú o poznanie menšie a divoko tvarované. Všade medzi nimi sú kmene a obrovské skaly. Je to neuveriteľne krásny chaos, ktorý je niekedy ťažké fotografovať,” opísal svoj zážitok fotograf. Našťastie, všetko sa mu podarilo zachytiť na sérií skvelých fotografií, z ktorých sa môžeme tešiť aj my. 🙂

1.

koniec_sveta_1

 

2.

koniec_sveta_2

 

3.

koniec_sveta_3

 

4.

koniec_sveta_4

 

5.

koniec_sveta_5

 

6.

koniec_sveta_6

[adrotate group=”11"]

7.

koniec_sveta_7

 

8.

koniec_sveta_8

 

9.

koniec_sveta_9

 

10.

koniec_sveta_10

 

11.

koniec_sveta_11

 

12.

koniec_sveta_13

 

13.

koniec_sveta_12

 

14.

koniec_sveta_14

 

15.

koniec_sveta_15

Zdroj: BoredPanda / doruoprisan.com / Instagram / Facebook / topdesat

b
Komentáre
Hore