TOP 10

5 príznakov, že tvoje pľúca volajú o pomoc

pľúca

videní: 966

Čerstvý vzduch sa dnes stáva zriedkavým, čo znamená, že viac ako kedykoľvek predtým musíme venovať pozornosť našim pľúcam a príznakom, ktoré nám dávajú, keď niečo nie je v poriadku. Ukazuje sa, že niektoré z týchto príznakov sa dajú ľahko určiť. A ak si dáš pozor, môžu ti zachrániť život. Venuj im preto viac pozornosti. Tvoje pľúca ti možno chcú niečo naznačiť.

5. Bolesť chrbta a ramien

Aj keď je uvedená ako zriedkavý príznak , bolesť chrbta, ramien alebo dokonca hrudníka môže naznačovať začiatok rakoviny pľúc, ktorá, ak sa zistí v skorých štádiách, je veľmi dobre liečiteľná. Ak je táto bolesť silnejšia a trvá dlhšie ako obvyklá bolesť chrbta, alebo ak ju prežívaš často, môže byť dobrý nápad ísť k lekárovi.

4. Kašeľ

Kašeľ môže poukazovať na niečo jednoduché, napríklad nachladnutie, ale môže to byť aj príznak chronických chorôb, a preto je dôležité vedieť, ako  rozlíšiť rôzne typy kašľa. Akútny a subakútny kašeľ môžu byť príznakmi rakoviny pľúc, najmä ak sú kombinované s inými príznakmi, ako je vykašliavanie krvi. Ak si budeš všímať rozdiel vo svojom kašli, tvoje pľúca sa ti poďakujú.

3. Dýchavičnosť

Dýchavičnosť je najčastejšie spôsobená srdcovými alebo pľúcnymi chorobami, ako je astma či alergie. Ak zažívaš dýchavičnosť, je dobré zmeniť svoje prostredie a na chvíľu sa pokúsiť dostať von z mesta alebo vyskúšať liečivý pobyt.Ak je tento príznak u teba prítomný pričasto, obráť na svojho lekára.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov