TOP 10

Šialene vedecké experimenty, ktoré ma na svedomí Čína

experimenty

videní: 2.9K

História je plná šialených experimentov a pokusov. Experimenty sa robili počas vojny – robili ich nacisti aj Japonci. Byť vedcom v totalitnej spoločnosti bez mechanizmov verejnej kontroly, znamená že nemáte toľko reštrikcií, keď chcete experimentovať na zvieratách alebo aj na ľuďoch. Tu je 5 takýchto čínskych experimentov.

5. Klonovanie

Prvým klonovaným zvieraťom bola v roku 1996 ovca Dolly. Podobný experiment urobili výskumníci v Šanghaji, keď v roku 2018 vyklonovali dvojičky opíc makakov. Pomenovali ich Zhong Zhong a Hua Hua. Vedci implementovali 79 embryí a len týmto dvom sa podarilo prežiť. Na rozdiel od ovce Dolly,  použili už novú technológia klonovania, ktorá podľa vedcov môže byť použitá na klonovanie ľudí. Máme však byť pokojní, vedci nás ubezpečujú, že nikto to nemieni realizovať. Ako hovorí riaditeľ tohto inštitútu Mu Ming Po, spoločnosť to nedovolí, ale ako pri každej novej technológií, ktorá sa raz objaví aj tu  bude možnosť zneužitia.  Ako sme svedkami posledných mesiacov, spoločnosť zrejme tiež nedovolila vytvárať umelé vírusy v laboratóriách…

4. Transplantácia zvieracej hlavy

TOP 5 najšialenejších čínskych vedeckých experimentov

Čínsky doktor Ren Xiaoping sa stal prvým vedcom, ktorý úspešne transplantoval hlavu z jednej myši na telo druhej. Po transplantácii myš otvorila oči, dýchala a urobila zopár základných pohybov. Na druhý deň uhynula. Dr. Ren Xiaoping vykonal približne tisíc rovnako úspešných transplantácii. To však bola ešte len predpríprava pred transplantáciou opičej hlavy. Operácia bola opäť úspešná a opica vydržala na žive 20 hodín. Podľa Dr. Ren Xiaopinga opica mohla prežiť dlhšie, ale z etických dôvodov to neumožnili. Vytváranie opičích frankensteinov je ako sa dozvedáme vlastne celé o etike.

 

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore
});

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov