Zaujímavosti

10 vzrušujúcich ciest, ktoré v tebe zanechajú nezabudnuteľné zážitky

ciest

videní: 5.1K

Miluješ dobrodružstvá? Ak áno, tak sa určite nájdeš v nasledujúcich riadkoch. Obľúbená stránka Bright Side totižto vytvorila túto zbierku 10 vzrušujúcich ciest, ktoré v tebe s istotou zanechajú nezabudnuteľné zážitky.

10 vzrušujúcich ciest, ktoré v tebe zanechajú nezabudnuteľné zážitky:

Železnica Maeklong v Thajsku

Spočiatku to vyzerá ako normálny ázijský trh. Množstvo ľudí a tovaru. Situácia sa však úplne zmení v momente, keď si všimneš koľajnice a prichádzajúci vlak, ktorý cez trh prechádza niekoľkokrát denne. Trh sa nachádza doslova na železničnej trati. Kedykoľvek sa vlak približuje, vytvára neuveriteľný rozruch. Obchody musia ísť bokom, prichádza vlak! Tento vlak je jedným z najpomalších v Thajsku s rýchlosťou 30 km/h.

Medzinárodné letisko princeznej Juliany

Priemerné dopravné lietadlo potrebuje približne 2400 metrov na bezpečné pristátie. Avšak pristávacia dráha na tomto letisku na ostrove Svätého Martina meria necelých 2270 metrov. Napriek tomu na tomto letisku pristávajú aj niektoré “najväčšie” lietadla, ako sú A340 a A747. A to nie je všetko! Aby lietadlá mohli bezpečne pristáť, musia preletieť ponad pláž a plot.

Burma Railway – Thajsko

Železnica smrti, alebo železnica v Barme sa nachádza v Thajsku v provincii Kanchanaburi. Trate, ktoré boli postavené ešte pred japonskou vládou počas druhej svetovej vojny prechádzajú cez husté lesy a strmé hory. Železnica smrti si vyslúžia meno kvôli počtu obetiam, ktoré si výstavba vyžiadala. Zomrelo tu až 90000 robotníkov a viac ako 12 000 zajatcov.

Letisko Gisborne – Nový Zéland

Nachádza sa na východnom pobreží Severného ostrova na Novom Zélande. Letisko Gisborne je jedinečné, pretože je to zrejme jediné letisko, ktorého pristávaciu dráhu križuje železničný trať. Počas celého dňa tak na letisku pristávajú lietadlá a zároveň prechádzajú vlaky. Riadiaca veža a železničná spoločnosť sú celý deň v neustálom kontakte, aby sa zabránilo akýmkoľvek nehodám.

Tunel Guoliang – Čína

Nachádza sa v Huixian, Xinxiang, provincia Henan. V 70-tých rokoch postavilo 13 miestnych dedinčanov túto horskú cestu, ktorá je vysoká 4,8 metra a široká 3,9 metra. Miestny obyvatelia túto cestu volajú aj ako “Cesta, ktorá netoleruje žiadnu chybu”. Zároveň je to jedná z najnebezpečnejších ciest na svete.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov