Video

Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

videní: 4.1K

Dvaja Česi cestujú autom po rôznych krajinách a navštevujú neobyčajné miesta. Zábery zo svojich ciest uverejňujú na videách na svojom YouTube kanáli s názvom WeAreCarFans. V ich najnovšom videu sa pozreli do maďarského mesta Szentkirályszabadja, ktoré nápadne pripomína neslávne známe ukrajinské mesto duchov.

Dvaja českí cestovatelia zverejnili video o návšteve opusteného sovietskeho vojenského mestečka. To sa nachádza v maďarskej dedine Szentkirályszabadja, ktorá leží neďaleko Balatonu. Toto miesto označili za maďarský Černobyľ a uviedli, že aj toto mestečko je už dvadsať rokov úplne opustené. „Paneláky, sovietske budovy, mali tu vlastné obchody, vlastné bazény, vlastné kiná, a to je dnes opustené,“ tvrdí vo videu jeden z cestovateľov. „Celkovo je to veľmi zaujímavé miesto. Takže, ak sa chystáte na dovolenku k Balatonu, určite sa tu zastavte,“ podotkol. Čo si myslíš o takomto netradičnom turistickom mieste ty?

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen