Zaujímavosti

Na Kamčatke v Rusku medveď “bez povolenia” prešiel cez kontrolu letiska

Na Kamčatke v Rusku medveď "bez povolenia" prešiel cez kontrolu letiska

videní: 2.2K

Úrady v okrese Elizovskij na Kamčatke uvádzajú, že mladý medveď bol videný v blízkosti letiska Petropavlovsk-Kamčatskij v dopoludňajších hodinách. Prechádzajúci sa dravec bol natočený na video.

“Informácie o pohybe medveďa v ranných hodinách v oblasti letiska sa objavili na kontrolnom paneli dispečera. Dravec bol tiež videný na čerpacej stanici a Kamčatského leteckého podniku. Správa už bola odoslaná príslušným orgánom. Vyzývame obyvateľov a hostí regiónu, aby dodržiavali bezpečnostné opatrenia,” uviedlo vedenie.

Medzitým sa na sociálnych sieťach rozšírilo krátke video, na ktorom je vidieť medveď, ktorý ide po ceste cez spadnutú závoru. “Takto sa medvede prechádzajú kontrolným stanovišťom. Bez povolenia. Je pol šiestej ráno,” hovorí hlas v pozadí. Podľa obyvateľov dediny sú na videu zábery, ktoré ukazujú, ako medveď opustil oficiálne parkovisko na letisku a zamieril k čerpacej stanici na 30. km diaľnice Petropavlovsk-Kamčatskij-Milkovo.

Ako uviedli miestne správy na konci mája, začiatkom júna, medvede na Kamčatke sú v obciach pozorovaní stále viac. Dravce videli v meste Elizovo, v dedinách okresu Elizovskij a iných obciach Kamčatky.

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov