Zaujímavosti

Zubný povlak: 6 účinných spôsobov na jeho odstránenie

zubný povlak

videní: 36.9K

Úprimný úsmev je považovaný za jednu z najkrajších vecí, ktorú vie človek urobiť bez cudzej pomoci. Bohužiaľ, niektorých ľudí trápia rôzne problémy so zubami a to im bráni v tom, aby sa mohli na druhých ľudí usmievať. Existuje množstvo vecí, ktoré naše zuby dokážu poškodiť: fajčenie, príliš veľa kofeínu ale aj nepravidelná starostlivosť o zuby. Naše zdanlivo nevinné každodenné návyky môžu v skutočnosti spôsobiť obrovské problémy práve našim zubom. Dnes si preto ukážeme ako na zubný povlak, ktorý môže za všetky tie zápaly a kazy.

Zubný povlak: 6 účinných spôsobov na jeho odstránenie:

 

Sóda bikarbóna 

Sóda bikarbóna má množstvo využití. Môžeš si s ňou napríklad aj vyčistiť zuby. Zmiešaj lyžicu sódy bikarbóny so štipkou soli a do tejto zmesi ponor svoju mokrú zubnú kefku. S ňou si môžeš vyčistiť svoje zuby tak ako obvykle.

 

Aloe vera a glycerín

Ak si chceš vytvoriť silnejšiu zubnú pastu a k tomu prírodnú, budeš potrebovať nasledujúce ingrediencie:

šálku vody

1/2 šálky sódy bikarbóny

1 lyžičku gélu z aloe vera

4 lyžičky rastlinného glycerínu

1 lyžičku citrónovej silice

Umývaj si zuby s touto zmesou a sleduj, ako tvoje zuby vyblednú v priebehu pár minút. Nielen že budú bielejšie, ale budú aj lesklejšie a zdravšie!

 

Pomarančová kôra

Potom, čo zješ pomaranč, prechádzaj si s pomarančovou kôrou po zuboch – jednoduchý spôsob, ako si vyčistiť zubnú sklovinu. Takto získaš bielejšie zuby a taktiež ti to pomáha ako prevencia pred škvrnami a baktériami. Počkaj zopár minút a potom si zuby opláchni čistou vodou.

 

[adrotate group=”11"]

 

Sezamové semienka

Môžeš si zobrať niekoľko sezamových semienok, ktoré budeš niekoľko minút prežúvať. Neskôr ich môžeš vypľuť von. Je to jednoduchý spôsob, ktorým si očistíš zuby a jemne odstrániš zubný povlak. Potom svoje zuby prejdi jemne suchou kefkou – tým odstrániš semienka, ktoré ti ostali na zuboch.

 

Vitamínová zubná maska

Zmiešanie ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vitamín C je rýchly a jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť masku, ktorá tvoje zuby ochráni pred zubným povlakom. Jednoducho daj dokopy paradajky, jahody a pomaranče, výsledok si daj na zuby a počkaj približne 5 až 6 minút. Potom si zuby opláchni čistou vodou. Týmto spôsobom zabiješ všetky baktérie v ústach a zároveň budeš mať svieži dych.

 

Octový roztok

Tak toto nie je veľmi chutné riešenie, ale je 100% prírodné a čistí zuby bez toho, aby im nejako ublížilo:

2 lyžice octu

1 lyžica soli

voda

Ingrediencie zmiešame. Roztokom si umývame zuby. To opakujeme niekoľko dní, čím dosiahneme maximálny účinok.

 

 

Zdroj: brightside / topdesat

b
Komentáre
Hore