Foto

Fotograf zachytil hypnotizujúcu krásu sov v 10 portrétoch


videní: 5.0K

Sovy vedia všetko – tak sa volá séria fotografií od Shammy Esoof, ktorá fotografie zhotovila na rôznych miestach v Malajzii.  Séria zobrazuje sovy vo všetkých svojich charizmatických aspektoch. Krotké a divoké. Malé a nebezpečné. Tieto portréty ukazujú, prečo sú sovy v spoločnosti vždy zobrazované ako múdre zvieratá. Ich hlboký pohľad pôsobí veľmi inteligentne.

Sovy môžu byť roztomilé, ale sú to diví dravci.  Sovy však určite nie sú domáce zvieratá. Zopár ich však nájdeme aj v domácnostiach. Väčšinou sa jedná o zvieratá, ktoré sa nedokážu vrátiť do voľnej prírody. Tieto sovy sú niekedy využívané na vedecké a vzdelávacie účely.

Niektoré programy na ochranu týchto zvierat chránia veľké množstvo ohrozených druhov. Nejedná sa však o držanie v zajatí. V mnohých krajinách je dokonca vlastnenie sov nelegálne.

Autorka série Shamma Esoof je známa svojim fanúšikom ako Sham Jolimie. Je umelkyňou a fotografkou z ostrova Maurícius. Vo svojom umení sa snaží zobrazovať zvieratá dôstojne s rešpektom, pretože to si tieto zvieratá naozaj zaslúžia. Súčasne s umelcami pôsobí Shamma v humanitárnej oblasti a zároveň sa snaží zlepšovať životné podmienky zvierat.

Portréty:

Standing In The Rain...

I Come From Your Dreams

Little But Lethal

She Persisted

Barn Owl In The Rain

Wisdom

Still A Predator

Wet Owl

After The Rain

Fluffy But Fierce

 

 

Zdroj: boredpanda / topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen