Video

Queen’s Bath: Jedno z najnebezpečnejších miest na kúpanie na svete

Queen's Bath

videní: 3.9K

Letné kúpanie – niečo, čo je pre ľudí milujúcich vodu počas horúcich dní ako vykúpenie. Doma, v bazéne, v kúpeľoch, na dovolenke, je jedno, kde sa tejto činnosti venujeme. Každý z nás má svoje obľúbené miesto, ako aj svoj obľúbený štýl a spôsob. Niekto preferuje pokoj, bazén, hotel a luxusné služby, niekto zasa vlny, prírodu a divokosť. Ak chceš zažiť prvú alternatívu, možností máš nekonečne veľa, ale ak chceš zažiť divokú prírodu na vlastnej koži, musíš si vytipovať vhodné miesto. Jedným z takýchto miest je aj Queen’s Bath.

Prílivový bazén Queen’s Bath

Queen’s Bath sú známe hlavne medzi fanúšikmi adrenalínového kúpania. Ide o prílivový bazén, ktorý je vytvorený z navretých sopečných hornín. Queen’s Bath sa nachádzajú blízko mesta Princeville na severnej strane ostrova Kauai. Tento ostrov patrí medzi osem hlavných ostrovov štátu Havaj.

Najväčším nebezpečenstvom pre ľudí sú tu prílivové vlny, ktoré prichádzajú neočakávane a s rôznou silou vrážajú do skál. Ich výskyt je v zimnom období omnoho väčší ako v lete, dokonca v zime je tu kvôli vlnám zakázané surfovanie. Bolo tu zaznamenaných mnoho úmrtí, kedy obrovské vlny zmietli ľudí do vody. Vždy po takejto tragickej udalosti sa diskutuje o uzavretí pobrežia. Miestne úrady sa zbavili zodpovednosti umiestnením výstražných tabúľ, ktoré upozorňujú, že vstup je na vlastnú zodpovednosť. Aj napriek tomu sa toto miesto teší čoraz väčšej obľube zo strany turistov a adrenalínových nadšencov.

Na tomto pobreží sa nachádzajú aj ďalšie takéto útvary vytvorené z navretých hornín. Kúpať sa v nich je oveľa nebezpečnejšie ako kúpanie v Queen’s Bath.

Je však potrebné dodať, že tieto miesta, nech sú akokoľvek krásne a divoké, sú nebezpečné aj pre tých najskúsenejších plavcov, pretože príroda je sama o sebe nevyspytateľná.

Na tomto videu máš možnosť vidieť, aké nebezpečné je kúpanie v takýchto prírodných bazénoch, a že aj pokojná hladina sa môže v sekunde zmeniť na rozbúrené more, v ktorom je najdôležitejšie zachovať si chladnú hlavu.

 

Zdroj: topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov