Video

Pomocou obrovskej 3D tlačiarne vytlačili v priebehu 24 hodín obývateľný dom


videní: 7.9K

Znie to naozaj neuveriteľne, ale istej spoločnosti sa podarilo pomocou 3D tlačiarne vytlačiť obývateľný dom. To všetko v priebehu 24 hodín. Dom s rozlohou 37 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v Rusku síce nie je veľmi luxusný, ale za to jeho výstavba trvala necelých 24 hodín. Hlavné časti domu, vrátane stien, priečok a obvodovej konštrukcie, boli vytlačené výlučne betónovou zmesou. Zariadenie domu, ako okná a nábytok už samozrejme nepochádzajú z 3D tlače. Neskôr dom dostal nový kabát vo forme vonkajšieho náteru.

A aké boli celkové náklady na výstavbu domu? Iba 9310 €! Áno, čítaš správne. Náklady na stavbu domu boli naozaj nízke. Dom sa skladá z chodby, kúpeľne, obývacej izby a kuchyne. Nachádza sa v areáli spoločnosti Apis Cor v Rusku. Spoločnosť tvrdí, že dom dokáže stáť až 175 rokov.

 

 

„Chceme zmeniť verejnú mienku o tom, že stavba nemôže byť rýchla, ekologická, efektívna a spoľahlivá zároveň,“ hovorí zakladateľ spoločnosti Nikita Chen-yun-tai na webovej stránke Apis Cor. „Našim cieľom je stať sa najväčšou medzinárodnou stavebnou spoločnosťou na riešenie problémov ubytovania po celom svete.“ Spoločnosť Apis Cor tvrdí, že je prvou spoločnosťou na svete, ktorá vyvinula 3D tlačiareň takýchto rozmerov a zároveň s ňou je možné vytlačiť celé budovy na jednom mieste. 3D vytlačené domy sa zvyčajne vyrábajú mimo pozemku a skladajú sa z viacerých časti, ktoré sa na mieste montujú dohromady.

3dtlacdom3 3dtlacdom1

Minulý rok bol prvý 3D vytlačený bytový dom na svete postavený v Číne, pričom sa skladal z viacerých časti a bol vytlačený mimo pozemku, kde sa nachádza. Iná čínska stavebná firma dokázala vytlačiť celý dvojpodlažný dom na mieste. Trvalo im to však približne 45 dní, ale štruktúra bola podobná tomuto domu, vytlačenému v Rusku. Naozaj obrovský pokrok vpred, len si to predstav, čo všetko v budúcnosti dokážeme práve pomocou 3D tlačiarní vytlačiť.

3dtlacdom4

1e3)g=1e3;else if(200>~~g)g=200;f.height=g}if(„link“===d.message)if(h=b.createElement(„a“),i=b.createElement(„a“),h.href=f.getAttribute(„src“),i.href=d.value,i.host===h.host)if(b.activeElement===f)a.top.location.href=d.value}else;}},d)a.addEventListener(„message“,a.wp.receiveEmbedMessage,!1),b.addEventListener(„DOMContentLoaded“,c,!1),a.addEventListener(„load“,c,!1)}(window,document);
//]]>

Zdroj: Mashable

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen