Zaujímavosti

Si fajčiar? Nenechaj si ujsť túto jednoduchú, ale skvelú kampaň, ktorá dôvtipne upozorňuje na zdravotné riziká fajčenia


videní: 4.8K

Ako spieva Janko Kuric so svojou kapelou vidiek, fajčenie škodí zdraviu. Napriek tomu, že je táto informácia všeobecne známa medzi drvivou väčšinou populácie, napriek tomu, že tabakové spoločnosti investujú miliardy dolárov do antifajčiarských kampaní (čo sa môže zdať ako irónia), je počet fajčiarov stále veľký. Zlozvyk alebo radosť? Nech to každý posudí sám za seba.

V našej krajine podľa informácií z roku 2015 pravidelne fajčí približne 20 percent ľudí. To znamená, že sme na siedmom mieste v Európe. Na prvom mieste je Švédsko, kde pravidelne fajčí len 11 percent ľudí. Dobrou správou pre zdravotné organizácie sa môže zdať, že počet fajčiarov v celej Európskej únii spolu so Slovenskom klesá. Za týmto vývojom môže byť rôzne pozadie, no určite svoj podiel majú aj vydarené kampane proti fajčeniu.

Za touto antifajčiarskou kampaňou stojí úspešný a skúsený grafický dizajnér Miroslav Vujovic, ktorému rozhodne nechýba dôvtip. Nuž, práve v tomto prípade sa ukázalo heslo „v jednoduchosti je krása“ najlepšie.

 

 

tobacco-teeth-bored-panda-graforidza-1-5829ecbaa5ae3__700  tobacco-teeth-bored-panda-graforidza-2-5829ecc1a25d7__700

tobacco-teeth-bored-panda-graforidza-3-5829ecca461ef__700

 

Zdroj: Boredpanda
Zdroj fotografií: Miroslav Vujovic Graforidza

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen