Zaujímavosti

Nový satelit zachytil neuveriteľne detailnú fotografiu. Vidieť na nej tiene ľudí, ktorí hrajú futbal


videní: 17.2K

Nová družica vo vesmíre poslala naspäť neuveriteľne detailné fotografie terénu Zeme. Tým nám ukazuje, čo môžeme očakávať od online máp v budúcnosti. Snímok bol zhotovený pomocou družice DigitalGlobe WorldView-4, ktorý sa na obežnú dráhu dostal 11. novembra na rakete Atlas 5. Spoločnosť využíva svoju flotilu družíc na poskytovanie fotografií rôznym zákazníkom, medzi ktorými sa nachádza spoločnosť Google so svojim produktom Google Maps.

Fotografia vyhotovená 26. novembra poukazuje na Národnú športovú halu „Kokuricu Jojogi kjógidžó“ v Tokiu. Štadión s okolitými budovami a infraštruktúrou bol použitý v roku 1964 na olympijských hrách. Obraz je naozaj detailný, môžeš ľahko rozoznať autá a aj tiene ľudí, ktorí hrajú futbal na blízkom ihrisku. Kvalitnejšia fotografia je dostupná TU.

 

 

Obraz bol zachytený z výšky 617 kilometrov. Kamera, ktorá sa nachádza na palube tohto satelitu sa nazýva SpaceView 110, má rozlíšenie 31 centimetrov na pixel. WorldView-4, ako už napovedá názov, je štvrtý satelit zo série WordlView. Postavila ho firma Lockheed Martin. Za jeden deň, satelit dokáže pomocou fotografií zachytiť až 680 000 kilometrov štvorcových, čo je asi polovica územia Spojených štátov – to všetko vďaka gyroskopom nachádzajúcim sa na palube satelitu, ktoré pomáhajú v orientovaní.

Vo vyhlásení DigitalGlobe povedali, že WorldView-4 by mal zdvojnásobiť svoju kapacitu. „Globálne zachytíme svet v tom najvyššom možnom rozlíšení“. Pre nás je to pozitívne, keďže navigácie by nás na naše neznáme miesta mohli dostať oveľa jednoduchšie.

Detailná fotografia zachytená satelitom WorldView-4.

Zdroj: worldview4.digitalglobe.com

Zdroj: worldview4.digitalglobe.com

Štart rakety Atlas V.

Zdroj: iflscience
Foto: digitalglobe

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov