Zaujímavosti

Vedel si, o čom snívajú psy? Zistenie vedcov ti vyčarí úsmev na tvári


videní: 2.4K

O čom nás psík sníva? Veľa z nás sa už nad tým zamyslelo, keď s nehou v očiach sledovali nášho miláčika, ako v spaní pohybuje labkami, pri tom kňučí, môže aj zaštekať. Hovoríme si: asi naháňa susedove mačky, alebo sníva o dobrej šunke, na ktorú nedočiahne? Alebo sa mu sníva o niečom inom?

 

0000021334

 

V USA sa robili štúdie, kde sa pýtali Američanov, do ktorých snov by chceli preniknúť, ak by dostali šancu? Do hornej časti zoznamu sa dostali práve domáce zvieratá.

Je ťažké pri pohľade zvonka vedieť, čo sa v spiacich hlavách psíkov odohráva.

 

 

ČO VEDIA ĽUDIA O ZVIERACÍCH SNOCH?

Časopis People oslovil doktora Deirdre Barretta z Hardvardskej univerzity a pýtal sa ho, čo ľudia vedia o zvieracích snoch a čo je ešte nezmapované.

Deirdre Barrett má pre psie sny takéto vysvetlenie: Ľudia snívajú o rovnakých veciach, aké ich zaujímajú počas dňa, aj keď viac vizuálne a menej logicky. Neexistuje žiadny dôvod myslieť si, že u zvierat je to inak. Vzhľadom k tomu, že psy všeobecne veľmi lipnú na svojich ľudských majiteľoch, je pravdepodobné, že váš pes sníva o vašej tvári, vašej vôni a tom, čo si s vami spája príjemné alebo naopak, nepríjemné.

 

 

0000021333

 

ODPORÚČANIE PRE NAJLEPŠIE SNY 

Nášmu štvornohému miláčikovi by sme mali dopriať len tie najlepšie sny, a preto Deirdre Barrett odporúča: Najlepší spôsob, ako dať sami sebe a našim deťom lepšie sny, je mať šťastné skúsenosti počas dňa a dopriať si dostatok spánku v bezpečnom a pohodlnom prostredí. Je to tiež to najlepšie pre sny našich maznáčikov.

 

 

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen