TOP 10

Tieto potraviny vyhadzujete úplne zbytočne!

potraviny

videní: 639

V dnešnej dobe je zaužívané, že na každom obale od konkrétnej potraviny nájdeme dátum spotreby. A takisto je zaužívané, že potraviny po exspirácii končia bežne v koši na odpadky. Ani si neuvedomuješ, koľko vecí vyhadzuješ úplne zbytočne! Existujú totiž potraviny, ktoré majú dobu trvanlivosti nekonečnú. Ktoré to sú?

 

 

1. Med

potraviny

Fakt, že med vydrží tisícročia, je dobre známy. Stačí ho správne uskladniť a môžu z neho koštovať aj budúce generácie. Jeden z najstarších medov našli archeológovia v egyptských pyramidách. Objavili zvláštne nádoby. Keď ich otvorili, zistili, že sú naplnené medom. Mal okolo 3000 rokov a bol stále mňam!

2. Ryža

potraviny

Výskumy ukázali, že ak je ryža uložená v dobre uzavretej nádobe a v chladnom prostredí, vydrží veľmi dlho bez toho, aby stratila svoje nutričné vlastnosti. Biela ryža vydrží dlhšie ako hnedá, pretože má menej tuku.

3. Sójová omáčka

potraviny

Kvalitná a poctivo fermentovaná sójová omáčka v dobre uzatvorenej fľaške bude dobrá aj po exspirácii. Musíš si však dávať pozor na značky, ktoré urýchľujú fermentáciu chemickými prídavkami.

4. Sušená fazuľa

potraviny

Vedci zistili, že aj 30 rokov skladovaná fazuľa je stále jedlá. Zmení síce svoj vzhľad, no jej kvalita zostane zachovaná.

5. Cukor

potraviny

Cukor je potrebné skladovať vo vzduchotesnej nádobe. Vtedy vydrží naozaj dlho bez známok pokazenia. Toto platí aj pre práškový a hnedý cukor. Pozor! Keď cukor navlhne, stráca na kvalite.

 

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov