Tipy a triky

Časté čistenie týchto vecí ich dokáže poškodiť!

čistenie

videní: 752

Možno to znie zvláštne, ale čistenie môže niekedy viac uškodiť ako pomôcť. Niektoré veci netreba čistiť príliš často a vyžadujú si špeciálnu starostlivosť. Liatinové panvice, drevený nábytok a dokonca aj džínsy sa môžu zničiť, ak ich čistíme alebo perieme príliš často.

Vedeli ste, že časté čistenie niektorých vecí môže mať nežiaduce účinky? V tomto článku sa budeme zaoberať zaujímavým a často ignorovaným faktom – nadmerné čistenie týchto predmetov ich môže skutočne poškodiť. Čítajte ďalej a zistite, ako správne udržiavať a čistiť tieto veci, aby ste predišli ich poškodeniu a zachovali ich výborný stav.

Uteráky

Uteráky nemusíte prať po každom použití. Je úplne bezpečné používať uterák aj týždeň, ak sa uistíte, že dobre schne. Sušenie uterákov vám nielen ušetrí čas potrebný na ich pranie, ale tiež ich udrží v dobrom stave.

 

Drevený nábytok

Ukázalo sa, že spreje na báze vosku na utieranie dreveného nábytku môžu vytvárať mastný nános, ktorý priťahuje viac prachu a nečistôt, ak sa používajú častejšie ako raz alebo dvakrát za mesiac. Ak teda máte tendenciu utierať nábytok každý deň, najlepšie je to robiť suchou handričkou.

Liatinové panvice

Svoje liatinové panvice ste už pravdepodobne viackrát umývali prostriedkom na umývanie riadu. To je však veľké nie, pretože tento čistiaci prostriedok môže poškodiť liatinu. Správne je použiť roztok hrubej kóšer soli a vody na odstránenie pripálených zvyškov. Je dôležité nechať panvicu po umytí vyschnúť, pretože aj niekoľko kvapiek vody môže spôsobiť hrdzu. Liatinovú panvicu nemusíte umývať príliš často. Ak ste schopní panvicu vyčistiť jednoduchým vytretím, prestaňte s tým. To, že po čistení zostane malé množstvo oleja, nie je problém.

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov