TOP 10

TOP 10 vecí, ktorými ťa môžu prekvapiť sliepky

sliepky

videní: 1.7K

Vraví sa, že sliepky sú hlúpe. Avšak, čím viac vedci skúmajú tieto vtáky, tým zaujímavejšie a zložitejšie sa javia. Vedel si, že na Zemi je viac kurčiat ako ľudí? Sliepky sa dokonca ani veľmi nelíšia od ľudí. V skutočnosti uprednostňujú atraktívne ľudské tváre pred tými, ktoré nie sú až tak pekné. My tu dnes máme pre teba zoznam zaujímavých vecí, ktoré si o sliepkach určite nevedel…

Dokážu počítať až do päť

sliepky

Christine Nicol, profesorka na Bristolskej univerzite, tvrdí, že kurčatá majú „veľa skrytých schopností“. Zistila, že tento vták dokáže rozlíšiť čísla až do päť a chápe, že ak A je väčšie ako B a B je väčšie ako C, potom A je väčšie ako C.

Chápu, že objekt, ktorý sa práve nevidia, stále existuje

Pochopia, že objekt, ktorý sa vymyká zraku, stále existuje

Sliepky chápu, že ak nejaký predmet práve nevidia, neznamená to, že prestane existovať – ​​toto napríklad batoľatá nedokážu pochopiť, kým nie sú staršie ako 1 rok.

Sliepky sú schopné rozpoznať až 30 ďalších individuálnych kurčiat

Sú schopní rozpoznať až 30 ďalších individuálnych kurčiat

Tieto vtáky dokážu rozpoznať až 30 ďalších jednotlivých sliepok.Kurčatá si zapamätajú svoju matku už medzi 24 až 36 hodinami od vyliahnutia.

Farba kuracích vajec sa zvyčajne zhoduje s farbou ich ušníc

Farba kuracích vajec sa zvyčajne zhoduje s farbou ich ušnic

Zdá sa, že farba ušného laloku väčšinou súvisí s farbou vajíčka. Plemená s bielymi ušnicami obvykle kladú biele vajcia (s výnimkou Penedesencas a Empordanesas). Kurčatá s červenými ušnicami obvykle kladú vajcia v odtieňoch hnedej.

Všetci pochádzajú z hydiny červenej džungle

Všetci pochádzajú z hydiny červenej džungle

Každé kurča, ktoré dnes vidíme, je potomok divej kury. Kura divá je veľmi plachý vták z džungle, ktorý žije v južnej Ázii, od Pakistanu až po Sumatru a Indonéziu. Tieto vtáky sú také plaché, že pri chytení môžu dostať infarkt od strachu.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov