TOP 10

Fakty o Čile, ktoré zmenia tvoj pohľad na túto krajinu!

čile

videní: 1.1K

Mnoho ľudí si spája Čile s korením rovnakého mena a vznešenými horami, ktoré zaberajú široké územia tejto krajiny. Ako každý iný človek, aj obyvatelia tejto krajiny majú kultúrne zvláštnosti, ktorým cudzinci len ťažko porozumejú. Niektoré z ich zvykov sú ale také neobvyklé, že by mohli šokovať nepripraveného turistu.

1. Miestni obyvatelia majú radi miernu nadváhu

9 základných faktov o Čile, ktoré zmätia väčšinu cudzincov

Dievčatá s krivkami sú v Čile uprednostňované. Mnoho ľudí sa tu sa o vzhľad nestará. Muži majú väčší záujem o manželku, ktorá by im mohla variť a starať sa o nich. V bohatších rodinách, kde si môžu dovoliť pomoc v domácnosti, sú však dievčatá náchylnejšie starať sa o seba. Chodia do posilňovne a kozmetických salónov.

2. Piatok trinásteho je tu iba bežný deň

9 základných faktov o Čile, ktoré zmätia väčšinu cudzincov

Piatku trinásteho sa tu nikto nebojí. Obyvatelia sa tiež nevyhýbajú čiernym mačkám a iným zlým znameniam. Utorok trinásteho je iná vec. V tento deň miestni očakávajú rôzne nešťastia.

3. Ženy v Čile vykonávajú mužskú prácu

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Čílske ženy môžu robiť  akúkoľvek prácu, ktorú môžu robiť muži, vedia používať kladivo a vŕtačku. Miestni muži by boli prekvapení, keby žena nemohla robiť všetky tieto veci.

4. Obyvatelia doma nosia bundy a čižmy

9 Hot Facts About Chile That’ll Bewilder Most Foreigners

Na rozdiel od toho, čo by si mnohí mohli myslieť, Čile nemá celý rok leto. V skutočnosti je tu od júna do augusta dosť chladné počasie. Preto musia ľudia žijúci v Čile doma nosiť teplé oblečenie.

 

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov