Zaujímavosti

TOP 15 krajín sveta, do ktorých cestuje najviac turistov


videní: 1.5K

Ľudia cestujú už tisícky rokov, ale nikdy nebolo cestovanie jednoduchšie ako dnes. Cestovný ruch je rastúcou súčasťou globálnej ekonomiky, ktorá zamestnáva 1/11 ľudí na celom svete. Niektoré krajiny lákajú turistov na pokojnú dovolenku, iné na dobrodružstvo, ďalšie navštívime kvôli práci, škole, možností je milión. Či už je krajina plná nedotknutých prírodných skvostov, či je to Big Ben alebo Socha Slobody. Cestovanie a objavovanie nás jednoducho láka a priťahuje. Tak schválne, koľko krajín z nášho rebríčka si navštívil? A čo vieš, veď možno týmto rebríčkom získaš inšpiráciu na ďalšiu dovolenku alebo výlet.

Koľko miliónov turistov navštívilo týchto 15 krajín sveta za jeden rok?

15. Grécko – 22 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Grécko, krajina starobylej kultúry, úžasnej a chutnej kuchyne a naša slovenská obľúbená dovolenková destinácia. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria Atény, Téby či Delfy, samozrejme nezabúdajme ani na obľúbené grécke ostrovy, ako napr. Rhodos, Kréta a Korfu. Ako lepšie spoznať antickú kultúru ako ju vidieť na vlastné oči?

14. Thajsko – 24,8 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Thajsko láka turistov svojou prírodou, ale aj architektúrou, nezabudnite ani na thajskú masáž. Najnavštevovanejší je Bangkok. Mesto s najdlhším názvom na svete, ale Thajci ho volajú jednoducho Krung Thep (Mesto anjelov). Má 6,3 mil. obyvateľov, ale ich počet živelne rýchlo rastie. Je známe nefungujúcou verejnou dopravou a nekonečnými zápchami. V meste sa nachádza dokonca až 300 chrámov.

13. Rakúsko – 25,3 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Rakúsko, krajina fialovej kravy, kvalitnejších potravín a lepších diaľníc, vyšších platov (vraj).

12. Malajzia – 27,4 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Malajzia, kráľovstvo čajových lístkov a veľkých tržníc, najznámejšie mesto je Kuala Lumpur. Od začiatku deväťdesiatych rokov mesto hostilo mnoho významných medzinárodných športových, politických alebo kultúrnych udalostí, napríklad v roku 1998 hry Commonwealthu alebo preteky F1. V meste tiež stojí najvyššie dvojitá budova sveta, Petronas Twin Towers, ktorý bol v rokoch 1998 až 2004 najvyššou stavbou sveta, kým ju neprekonala Taipei 101.

11. Hong Kong – 27,8 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Hong Kong, moderný štát založený na prastarých tradíciách, bojovom umení a skvelej kuchyni.

10. Mexiko – 29,1 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Mexiko to sú cigary, veterány, tanec, krásne ženy a kohútie zápasy. Najväčším mestom je Mexiko, ktoré ma najviac múzeí na svete, zaujímavé je napr. Múzeum Fridi Kahlo a Múzeum Veľkej Tenochtitlánovej pyramídy.

9. Rusko – 29,8 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Rusko, krajina zimy, ľadu, snehu, klasických románov a všetkých podnebných pásiem sa pýši svojim hlavným mestom Moskvou, kde môžeš obdivovať architektúru tých najoriginálnejších stavieb ako: Moskovský Kremeľ, Červené námestia a Chrám Vasilija Blaženého.

8. Veľká Británia – 32,6 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Veľká Británia – najznámejšie kráľovstvo na svete, ľudia sem však chodia hlavne kvôli práci a na oddych si hľadajú iné destinácie, samozrejme výnimkou je Londýn, ktorého Londýnske oko sa stále krúti a pozerá na tie milióny návštevníkov.

7. Nemecko – 33 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Krajina piva, piva a piva. Áno- je to Nemecko. Medzi najviac navštevované mestá patria:  Berlín, Mníchov, Hannover. Síce nemecký humor nie je ten najlepší, určite majú najlepší schnitzel (rezeň).

 

6. Turecko – 39,8 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Turecko a jeho: Istanbul, Carihrad či Konštantínopol, stále vravím o tom istom meste plnom byzantskej kultúry, vežičiek a chrámov.

5. Taliansko – 48,6 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Taliansko, krajina šumivého prosecca, maliarov, sochárov a unikátnych Benátok, skvostnej Florencie a legendárneho Ríma.

4. Čína – 55,6 milióna

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Staroveký Čínsky múr a moderné mrakodrapy, mestá  v smogu a ľudia s rúškami, ale aj tie najkrajšie prírodné rezervácie a meditácia.

3. Španielsko – 65 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Španielský futbal, španielský toreádor a červené šaty na dáme tancujúcej flamenco.

2. Spojené štáty americké – 75 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Prekvapivé je, že sa USA neumiestnila na prvej priečke nášho rebríčka. Síce sem cestujeme za prácou a školou, ľudia viac cestujú do tej najromantickejšej krajiny na svete, do krajiny číslo 1.

1. Francúzsko – 83,7 miliónov

www.pixabay.com

www.pixabay.com

Krajina vína a syrov, do ktorej cestuje najviac ľudí na svete ponúka široké možnosti cestovného ruchu, ktoré ulahodia každému dobrodruhovi a romantikovi.

Zdroj: list25 / topdesať

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov