TOP 10

5 miest na svete, kde je zákaz fotografovania

zákaz

videní: 5.7K

Dovolenka je dlho očakávaný (zvyčajne rok ťažkej práce) čas cestovania a voľného času. Počas tejto doby by sme si mali zanechať čo najviac spomienok a samozrejme k tomu patria aj fotografie. Avšak v niektorých krajinách platia určité zákony. Medzi ne patrí aj napríklad zákaz fotografovania. Ten sa vzťahuje na ľudí, budovy, či dokonca aj na sochy. Dnes ti preto prinášame 5 krajín a miest, kde tento zákaz platí.

5 miest na svete, kde je zákaz fotografovania:

Spojené arabské emiráty

zákaz

www.brightside.me

V Spojených arabských emirátoch hrozí za porušenie zákazu odňatie slobody na 1 až 3 mesiace a k tomu aj finančnú pokutu vo výške približne 1300 €. Na mnohých miestach je zakázané použivať fotoaparáty kvôli miestnym poverám. Vyhni sa preto fotografovaniu vládnych budov, niektorých mostov či palácov. Zákon týkajúci sa palácov je dokonca zaznamenaný aj v legislatíve krajiny.

Severná Kórea

zakazskorea

Ak sa už len rozhodneš túto krajinu navštíviť, buď pripravený na prísne obmedzenie pohybu a správania v tejto krajine. V Severnej Kórei nemôžeš opustiť svoj hotel bez sprievodcu. To isté platí aj pre zhotovovanie fotografií – bez jeho povolenia si radšej nič nefoť. Ak toto pravidlo nedodržíš, zistíš, že čelíš pokute alebo aj niečomu horšiemu.

Anglicko

zákaz

www.brightside.me

Zákon sa nevzťahuje na turistov ale skôr na profesionálov. Amatérske fotografie si môžeš zhotovovať takmer kdekoľvek. Komerčné fotografie si však vyžadujú osobitné povolenie. Napríklad takéto fotenie na námestí Trafalgar Square, prípadne na námestí parlamentu sa môže uskutočniť iba so súhlasom primátora Londýna.

Japonsko

zákaz

www.brightside.me

V Japonsku je zakázané fotografovať určité chrámy a sochy. Je to kvôli tomu, že fotografovanie sa považuje za obťažovanie ich duchov. Niektoré miesta nesmú byť fotografované vôbec, zatiaľ čo iné sa môžu fotografovať v určitých obdobiach.

Alžírsko

zákaz

www.brightside.me

Alžírsko je do značnej miery konzervatívne, najmä v južnej časti krajiny. Mužov môžete fotografovať len po získaní ich súhlasu. Ženy zasa môžeš fotografovať len so súhlasom ich manželov alebo otcov, pretože sa považujú za ich majetok. Je prísne zakázané fotografovať mosty, priehrady a vojenské objekty.

Zdroj: brightside / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov