II. svetová vojna

Nacisti a Antarktída: Argentína 3. časť

nacisti

videní: 932

V rokoch 1956 až 1960 sa uskutočnila nórska expedícia s cieľom zmapovať Krajinu kráľovnej Muad na základe leteckých snímok a prieskumu územia. Objavila horu nepokrytú ľadom, čo sa zhodovalo s popisom stanice 211, a pomenovala ju Svarthamaren (Čierne kladivo). V roku 1978 bola táto oblasť označená za „mimoriadne chránené územie a miesto zvláštneho vedeckého záujmu“. Popísaná bola ako „výnimočný prírodný výskumný labák na skúmanie Thalassoica antartica, Pagodroma nivea, Catharacta maccormicki a ich adaptáciu na rozmnožovanie v antarktickom vnútrozemí“. Pokračujeme treťou časťou článku.

Autori konšpiračnej teórie v určení danej oblasti pochopiteľne vidia taktický manéver, ako zabrániť odhaleniu nacistickej bašty. Možno sa nemýlia v podozrení, že sú i iné dôvody, prečo túto oblasť držať pod zámkom, než len prírodopisné, ale názor, že je podnetom snaha utajovať skrytú nacistickú základňu, je vcelku uletený.

V domnelej antarktickej základni hrá úlohu taktiež Argentína. Ako je známe, mnoho nacistov si tam po vojne našlo svoje útočisko. Ale nielen tam. Rovnako tak aj v Brazílii, Chile či v Paraguaji. Niet pochýb, že nemecké ponorky do určitej miery naďalej vyvíjali činnosť na základe tajnej dohody s perónistami, ktorí toho času ovládali Argentínu.

O tom, ako sa Argentíne 10. júla a 17. augusta 1945 za záhadných okolností vzdali dve nemecké ponorky (o ktorých sme už písali samostatný článok), už bola reč. Zástancovia teórie o nacistickej základni v Antarktíde sa o ich plavbu opierajú a vydávajú ju za „dôkaz“.

Ďalšie svedectvo o spojení medzi nacistami a Argentínou poskytla francúzska tlačová kancelária Agence France- Presse, keď 25. septembra 1946 napísala: „Neustále zvesti o činnosti nemeckých ponoriek v oblasti Ohňovej zeme medzi najjužnejším cípom Latinskej Ameriky a antarktickým kontinentom sa zakladajú na pravdivých udalostiach“.

Ak by ste nadobudli dojem, že sme tému už vyčerpali, opak je pravdou. Máme pre vás pripravené ďalšie časti článkov o spojení Antarktídy a nacistov, nacistických pokladoch či antarktickej ríši. Stay tuned!

Zdroj: stoplusjednickatopdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen