Zaujímavosti

7 najpikantnejších sôch, pri ktorých sa budeš červenať

10 najpikantnejších sôch

videní: 883

Pred obnaženými mramorovými telami Venuše či Davida sa už dnes nikto nečervená, na celom svete ale stojí skutočne veľa ďalších eroticky ladených diel. V tomtu článku nájdeš 10 najpikantnejších sôch, ktoré naženú červeň do tvojich líc. 🙂

1. Love Land – Južná Kórea

V dostatočne konzervatívnej Južnej Kórei sa nachádza magický ostrov Čedžu, kde sa nachádza park erotických sôch Love Land. Exponáty v ňom sú skutočne realistické a otvorené, preto je „návštevníkom do 18“ rokov vstup zakázaný.

CC BY-SA 2.0 / DAMARA AVILA / LOVE LAND AT JEJU ISLAND

CC BY-SA 2.0 / DAMARA AVILA / LOVE LAND AT JEJU ISLAND

2. Larger Body – Nórsko

Na jednej z ulíc nórskeho hlavného mesta Oslo sa nachádza neobyčajná socha, ktorá sa nazýva „Väčšie telo“ (Larger Body).

3. Khadžuráha – India

Chrámový komplex Khadžuráha v Indii je zaujímavý mnohými vecami, ohlas mu ale priniesli sochy ilustrujúce scény milovania, ktoré skrášľujú steny chrámu. Podľa jednej z verzií sa jedná o symbol šťastia.

4. Púštna dáma: Venuša z Nevady

Socha s názvom Púštna dáma: Venuša z Nevady umelca Huga Heyrmana vytvorená v roku 1992.

5. „Oči“ – Nórsko

Výtvor známej americkej sochárky Louise Bourgeois, ktorý sa nachádza v parku na okraji Osla. Bourgeois je známa pre svoje mnohé provokatívne či proste hrozné sochy.

6. Neptúnova fontána – Taliansko

Táto siréna je len časťou krásnej Neptúnovej fontány, ktorá sa nachádza na jednom z námestí talianskej Bologni. Bola vytesaná v 16. storočí na objednávku hlavy katolíckej cirkvi – pápeža Pia IV.

 CC BY 2.0 / RAMÓN CUTANDA LÓPEZ / FUENTE DE NEPTUNO (BOLONIA)

 

 

7. Bez názvu – Taliansko

Socha, ktorá bola nájdená v ruinách antických Pompejí. Je pravdepodobné, že podobné sochy zdobili ulice starých rímskych miest.

 CC BY-SA 2.0 / DAVID SIVYER / POMPEII EROTIC ART AND BROTHELS

CC BY-SA 2.0 / DAVID SIVYER / POMPEII EROTIC ART AND BROTHELS

Zdroj: sputnik topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen