Zaujímavosti

Život a smrť Rudolfa Hessa: Let. 4. časť

Rudolfa Hessa

videní: 724

Prinášame pokračovanie v poradí štvrtej časti článku z mini série s názvom Život a smrť Rudolfa Hessa. V rámci neho sa pozrieme na teórie o Hessovom lete. Vynára sa množstvo otázok…

Rovnako, ako bola nezodpovedaná otázka o tom, ako sa vôbec Hess dopravil lietadlom do Škótska, jeho cestu zahaľujú ďalšie tajomstvá. Šlo skutočne o svojvoľnú akciu, alebo ju podnikol s Hitlerovým plným vedomím a podporou? Bol Hess tak rozčarovaný Hitlerom a nacistami, že dezertoval do Británie? Zoskočil padákom nad Škótskom pravý Hess, alebo sa za neho niekto vydával? Nevylákala ho nakoniec k osudovému letu do Škótska britská tajná služba?

O všetkých týchto otázkach sa horlivo diskutuje a v prospech troch z nich hovoria dôkazy. Vylúčiť sa však dá verzia, že lietadlo do Škótska pilotoval podvodník. Napriek tomu má teória tri možné varianty, ale žiadna z nich nie je extra vierohodná. Jedna z nich hovorí, že „pravého“ Hessa Briti zavraždili a nahradili dvojníkom. Vyvracia ju však norimberský proces. Göring a Speer Hessa dobre poznali a využili by príležitosť, aby podvodníka odhalili.  Ďalšia z verzií hovorí, že dal „pravého“ Hessa zabiť a nahradiť dvojníkom práve Himmler. Nebol však dôvod, prečo by tak konal, a taktiež s veľkou námahou by našiel podobného pilota. I táto domnienka naráža na norimberský proces. Na lavici obžalovaných sedel určite Rudolf Hess. Tretia variácia na túto nepravdepodobnú teóriu je, že Hess z Nemecka vôbec neodletel a zaskočil zaňho iný pilot. Hovorí sa, že Hess zostal z dohľadu a vymyslela sa zásterka. Okrem toho, že by takýto postup nemal zmysel, norimberský proces potvrdzuje, že „pravý“ Hess bol súdený a odsúdený.

Mierne upravená verzia teórie o dvojníkovi špekuluje, že po procese a usvedčení v Norimbergu Hessa nahradil dvojník. Pochopiť motív nie je jednoduché. A prečo by niekto zajímal Hessovo miesto vo väznici a po zbytok života predstieral, že je niekto iný? Hess sa v danej väznici v Spandau choval presne ako „pravý“ Hess. Pokračujeme v poradí piatou časťou článku.

Zdroj: securitymagazintopdesat

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen