Tipy a triky

Ak chceš byť šťastný, nechaj si svoj život pre seba

život

videní: 962

Mať nablízku svojich priateľov a rodinu je dôležité, no tí skutoční a oddaní priatelia sú vzácni. Mnohí z nás však zabúdajú, že svet nie je úplne ideálnym miestom, a tak by sme si mali nechávať svoj osobný život pre seba.

Každý z nás je obklopený negatívnymi vibráciami a nie každý, koho stretneš, má dobré úmysly. Preto by si mal byť opatrný pri výbere ľudí, ktorí si zaslúžia o tvojom súkromí vedieť viac. Nikdy nebudeš mať úžitok z toho, ak bude o tvojich tajomstvách, cieľoch aj zlyhaniach vedieť príliš veľa ľudí. Tvoj život by mal byť predsa o tebe.

Ak chceš byť šťastný, nechaj si svoj život pre seba

A už vôbec sa nemusíš rozprávať s ľuďmi len preto, lebo si myslíš, že im niečo dlhuješ. Nadmerné zdieľanie osobných informácií má mnoho nevýhod. Môžeš sa nechcene stať súčasťou klebiet a nakoniec sa bojíš, čo si o tebe vlastne všetci myslia. Život nám neustále kladie pod nohy polená, no je nesmierne dôležité sústrediť sa na to pozitívne. Takisto by sme mali byť opatrní pri ľuďoch, ktorí sa o náš život zaujímajú viac, ako by sme chceli.

Čo stačí k šťastnému životu?

  • Problémy vo vzťahu rieš predovšetkým so svojím partnerom a nikdy nepúšťaj vaše konflikty medzi ostatných ľudí. Môžeš požiadať o radu, ale príliš veľa detailov niekedy škodí. O tom je predsa intimita.
  • Rodinné problémy by mali vždy ostať v rodine. Nemal by si ich zdieľať s nikým mimo domova, pretože to spôsobí viac škody ako úžitku.
  • Financie sú neoddeliteľnou súčasťou života. Udržiavaj svoj finančný status v tajnosti. Ak odhalíš niekomu toxickému svoj príjem alebo sa chvastáš stavom na účte, je dosť možné, že ťa títo ľudia budú chcieť využiť vo svoj prospech.
  • Slabé stránky si nechaj pre seba. Mnoho ľudí sa pokúsi využiť tvoje nedostatky a obrátiť ich proti tebe.
  • Dobré skutky by mali byť nezištné. To isté platí aj o ich zverejňovaní. Buď skromný a malé akty milosrdenstva si nechaj iba pre seba. Pomáhaj ostatným, ale nerob to kvôli uznaniu.
  • Iba skutoční priatelia a rodina ťa podporia pri uskutočňovaní tvojich životných snov a cieľov. Iní ťa môžu odrádzať, ba dokonca môžu na teba vyvinúť príliš veľký tlak, aby si to nakoniec vzdal. Závisť je v tomto prípade veľký nepriateľ.

Pamätaj si, že súkromný život je šťastný život. Ak si ponecháš svoje tajomstvá pre seba a budeš trocha záhadný, budeš prekypovať silou.

 

Zdroj: ihearintelligence topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen