Foto

Mocná príroda: Stromy s netradičným miestom na život

stromy

videní: 1.1K

Stromy sú veľmi dôležité pre našu existenciu. To, že pomocou fotosyntézy vytvárajú kyslík, sa učia už žiaci na základných školách. Ich vytrvalú priebojnosť ti ukážu nasledujúce fotografie.

Dávajú nám kyslík, drevo či papier. Stromy. Tieto drevnaté rastliny sa vyskytujú po celej našej planéte. Sú súčasťou celistvého systému existujúceho všade okolo nás. Vzhľadom na to, že nám vytvárajú kyslík, je ich existencia pre nás životne dôležitou otázkou. Aj napriek tomu sa však niekedy správame tak, akoby nám na nich nezáležalo. Nelegálne výruby, plytvanie materiálmi, ktoré sa z nich vyrábajú, či klčovanie dažďových pralesov, nielen za účelom získavania palmového oleja, sú znakom toho, že si neuvedomujeme dôležitosť týchto drevín. Príroda sa však odmieta podriadiť vôli človeka a dôkazom toho sú aj nasledujúce stromy, ktoré si našli vlastné, hoci netradičné, miesto na svoj život.

V takejto záplave koreňov je celkom ťažké všimnúť si ten obrovský balvan, ktorý obrastajú.

Tento strom je naozaj nezvyčajný. Ide o chodiacu palmu, ktorej korene sa denne pohnú aj o dva centimetre. Tento druh bol v roku 2015 objavený slovenským vedcom Petrom Vršanským.

Stromy na Novom Zélande rastú, po desaťročiach neustáleho vetra, v takýchto neobvyklých pozíciách. Vďaka svojmu netradičnému vzhľadu sa toto miesto stalo vyhľadávaným medzi turistami.

Ak nedokážeš prejsť cez prekážku, obíď ju. Ak je to možné, pokojne aj z oboch strán, ako tento strom.

 Vedz, že všetko je možné. stačí iba trochu odvahy, motivácie a pevnej vôle asi toľko, koľko má tento nenápadný stromček.

Aj obyčajná rastlina dokáže pokoriť kameň. Stačí počkať približne dvadsať rokov…

O tom, aké sú palmy priebojné, sa môžeme presvedčiť pri pohľade na túto, ktorá sa dokázala prebiť cez kmeň iného stromu.

Táto fotografia by sa mohla nachádzať v učebniciach, pri delení jednotlivých častí drevín.

Výrok: Kde je vôľa, tam je aj cesta, je dokonalo obsiahnutý v tejto fotografii.

Po odstránení väčšieho stromu vznikla takáto netypická prírodná klietka z koreňov.

Strom, ktorý to už má spočítané, daroval život novému nástupcovi.

Zdroj: micccp | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen