Zaujímavosti

Ochrnutý muž čistil rieku od plastov. Jeho príbeh je senzáciou


videní: 936

Starostlivosť o naše životné prostredie sa javí ako nemožná úloha, pre pána menom Rajappan to však nikdy nebol problém. Napriek tomu, že bol ochrnutý od pása dole, už roky čistí rieku v rodnom meste. Pri tejto aktivite bol vyfotený fotografom a fotka sa dostala do on-line priestoru. Vďaka tomu je muž inšpiráciou pre ďalších ľudí, aby pomáhali pri ochrane našej planéty.

Ľudia hádzali plastové fľaše smerom k mužovi na člne

Ochrnutý muž roky čistil plasty od rieky, až kým nebol vírusový, a jeho život sa navždy zmenil

Nandu práve opustil svoje inžinierske zamestnanie a začal sa venovať svojej vášni pre fotografiu. Vybavený iba prenajatou kamerou začal hľadať zaujímavé predmety. Jedného dňa si všimol neobvyklý scenár. Videl muža veslovať na lodi a zbierať niečo z rieky. Keď sa muž na člne priblížil k ďalším ľuďom blízko brehu rieky, začali hádzať fľaše blízko jeho člna. Nandu vyfotil muža a bolo mu dovolené dozvedieť sa aj jeho pozoruhodný príbeh.

Muž menom Rajappan roky zbieral plasty

Ochrnutý muž roky čistil plasty od rieky, až kým nebol vírusový, a jeho život sa navždy zmenil

Mužom v člne bol NS Rajappan. Od mladosti nebol schopný chodiť, ale to mu nezabránilo začať svoju misiu. Teraz, vo veku 69 rokov, zbieral plasty v rieke už viac ako 5 rokov. Po dlhom dni zbierania plastov predáva jeho náklad výmenou za 0,17 dolára. „Niekto by mal odstrániť odpad z vody,“  uviedol muž v rozhovore.

Jeho fotografie boli zverejnené online a reakcia bola ohromujúca

Ochrnutý muž roky čistil plasty od rieky, až kým nebol vírusový, a jeho život sa navždy zmenil

Nandu išiel k Rajappanovi a ukázal mu fotografiu, ktorú urobil. Rajappan sa na neho ako odpoveď usmial a v tej chvíli Nandu vedel, že fotografia rozpovie jeho skutočný príbeh. Nandu potom nahral obrázky, ktoré urobil, na sociálne siete. Ľudia si čoskoro všimli obrázky a Rajappanov príbeh si dokonca všimli miestne spravodajské kanály.

Pán Rajappan dostal pomoc od mnohých ľudí

A Paralyzed Man Was Cleaning Plastic From a River for Years Until He Went Viral, and His Life Changed Forever

Prácu pána Rajappana si dokonca všimol indický predseda vlády a Rajappanovi prišla do cesty morálna podpora a pomoc. Ľudia mu odvtedy dali nový motorový čln, iní sa dokonca ponúkli, že mu postavia nový dom. Spoločnosť mu darovala aj motorizovaný invalidný vozík.

Nandu a pán Rajappan zostávajú dobrými priateľmi

A Paralyzed Man Was Cleaning Plastic From a River for Years Until He Went Viral, and His Life Changed Forever

Nandu a Rajappan sa odvtedy stali priateľmi. Nandu často navštevuje Rajappana, aby zdieľal najnovšie správy a videá z jeho života. Nandu vytvoril účty na sociálnych sieťach, aby si splnil svoj sen byť profesionálnym fotografom. Rajappan na druhej strane pokračuje v zbieraní plastových fliaš pomocou svojej novej lode.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen