Zaujímavosti

Lietajúce taniere a mimozemšťania (2. časť)

lietajúce taniere

videní: 370

Pokračujeme druhou časťou článku o lietajúcich tanieroch a mimozemšťanov. V rámci druhej časti sa pozrieme na mnohým známy Roswellský incident. Poďme na to.

Major Jesse Marcel, tamojší informačný dôstojník, dostal rozkaz trosky nájdené v blízkosti amerického mesta Corona v štáte Nové Mexiko, preskúmať. Miestne noviny však medzitým vytlačili článok o tom, že na ranči pristál „lietajúci tanier“ (tiež tvrdili, že bol „zajatý“, čo však bol úplný výmysel). Záležitosti sa potom ujali výskumné laboratóriá amerického letectva. Tie vydali správu, že to žiadny lietajúci tanier nebol. Mali to byť zvyšky meteorologického balóna, na ktorom mal byť pripevnený radar vyrobený z hliníka a bazového dreva, ktorý mal byť používaný pre účely štátu.

Netrvalo dlho a tlač si incident v Novom Mexiku všimla a príbeh si „vypožičala“. Viac a viac novín naprieč Spojenými štátmi potom informovalo o šialených svedectvách. Záujem verejnosti bol vysoký. To leto boli nahlásené ďalšie a ďalšie pozorovania. Armáda však na tom, že trosky v Roswelli nie sú zrúteným ani zajatým lietajúcim tanierom, trvala, čím nakoniec záujem tlače a verejnosti potlačila.

Celému incidentu sa potom začalo hovoriť Roswellský incident. Spočiatku sa zdalo, že celý prípad upadne do zabudnutia. V roku 1978 sa však výskumník UFO Stanton Friedman do problému znovu ponoril. Kým cestúval a usporadúval prednášky, dostal telefonát od Jesseho Marcela, ktorý informácie z leta 1947 spracovával. Nepamätal si však, kedy presne sa to stalo. Za pomoci svojho spolupracovníka Williama Moorea začal Friedman objavovať ďalšie a ďalšie úryvky z novín, v ktorých sa o incidente písalo. Potom začali obaja klásť otázky. Aký meteorologický balón by po sebe mohol zanechať také trosky? Brazel a ďalší povedali, že materiál, ktorý našli, bol extrémne ľahký a prakticky nezničiteľný. Prečo by o takej veci klamali? A prečo to bolo všetko terčom takého to utajenia? Mohlo by sa zdať, že armáda niečo skrývala. Ale čo? Pokračujeme treťou časťou článku.

Zdroj: nbcnewstopdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen