Zaujímavosti

Svet a konšpirácie – 4. časť

konšpirácie

videní: 377

V rámci štvrtej a zároveň poslednej časti článku Svet a konšpirácie, sa spoločne pozrieme na politické konšpirácie vo svete. Štvrtú časť berte ako predzvesť toho, o čom v najbližšom období budeme pre vás písať. Nebudeme vás už ďalej napínať, poďme rovno na to.

Účelom našich článkov nie je nadiktovanie toho, čo je pravdou a faktom, ale snažíme sa nezaujate ponoriť do teórií o monitorovaní zo strany štátu v digitálnom veku a nechať čitateľa, aby si názor urobil sám. V rámci článkov, ktoré budú nasledovať na našom TOPdesať preskúmame niekoľko konšpiračných teórií vzťahujúcich sa k 11. septembru a pokúsime sa vyložiť posledné tajuplné momenty letu MH370 – lietadla, ktoré zmizlo.

Tiež nahliadneme do klasických politických tajomstiev minulého storočia. Naozaj nechaj Roosevelt zbombardovať Pearl Harbor, aby Američanov donútil zapojiť sa do II. svetovej vojny? Pozrieme sa aj na to, či Adolf Hitler naozaj unikol z onoho bunkra a uletel na Antakrtídu s Evou Braunovou.

Čo sa nedávnej histórie týka, nahliadneme do tajuplnej série úmrtí a vrážd, ktoré sa odohrali v 60. rokoch minulého storočia. Z nich je asi najslávnejšou vražda J. F. Kennedyho, o ktorej vyšlo mnoho kníh a filmov či televíznych relácií. Vražda radikálneho amerického čenoršského lídra Malcolma X a smrť filmovej hviezdy Marilyn Monroe, pričom obe prilákali množstvo konšpiračných teórií.

Konšpiračné teórie sa vzťahujú aj k existencii tajných zoskupení, a neopomenieme – samozrejme – niektoré z nich. Nahliadneme pod pokrievku skupiny Bilderberg a pokúsime sa bližšie pozrieť na to, či táto skupina skutočne vládne svetu. Pozrieme sa aj na Illuminátov, na zoskupenie založené v roku 1776, na to, o koho či o čo ide, a či ich členovia zvaní „osvietení“, naozaj stoja za modernými dejinami.

Náboženstvo bolo pre tvorcov konšpiračných teórií veľkým lákadlom, a tak sa mu tiež budeme venovať a pozrieme sa na bájne príbehy o Svätom gráli. Mohla Mária Magdaléna naozaj prepašovať najcennejšiu kresťanskú relikviu zo Svätej zeme až do západnej Európy, kde zostáva schovaná do dnešného dňa? Myslíme – teda vieme – že sa rozhodne máte na čo tešiť!

Zdroj: BoredPanda | topdesat

b
Komentáre
Hore