Zaujímavosti

Najkrajší strom na svete má 150 rokov a rozlohu 1990 metrov štvorcových


videní: 3.3K

Keď sa spomenie Japonsko, čo je pre teba prvou vecou, na ktorú myslíš? Asi nie najkrajší strom na svete, však?

Niekto myslí na sushi, kimono, budhistické chrámy, japonskú kaligrafiu, ninjov a samuraiov, možno čajové obrady. Určite niektorým napadne ako prvé obrovské pole farebných kvetov a čerešní, ktoré sa stali pre krajinu vychádzajúceho slnka typickým prvkom. A práve v Japonsku sa nachádza aj najkrajší strom na svete!

Najkrajší strom na svete má 150 rokov a 1990 metrov štvorcových

Keďže táto krajina prežíva všetky štyri ročné obdobia, je domovom všetkých možných druhov kvetín. Ak si už niekedy v Japonsku bol, tak ti závidíme, ale zároveň ťa určite očarilo množstvo záhrad a parkov bohatých na jedinečné rastliny. Jedným z týchto fascinujúcich miest je určite kvetinový park Ashikaga, ktorý je najväčšou Vistériovou záhradou v Japonsku.

Najkrajší strom na svete má 150 rokov a 1990 metrov štvorcových

Park má na svojom území s rozlohou 94 000 metrov štvorcových vyše 350 stromov Vistérie a často ho navštevuje veľa turistov, najmä počas festivalu na oslavu Vistérií. V japončine sa tieto stromy nazývajú Fuji a ich kvety môžu mať rôzne zafarbenie, typickou farbou je pre nich biela, ružová, modrá a žltá.

Jeden z týchto stromov má 150 rokov a je to prírodný poklad prefektúry Tochigi. Magický strom je pôsobivo veľký, keďže sa rozkladá na území 1990 metrov štvorcových a jeho história siaha niekde do roku 1870. Je nádherný a očarujúci, najmä keď je v plnom kvete a niektorí ho vďaka tomu nazývajú najkrajší strom na svete. Stromy Vistérie sú v skutočnosti ťahavým viničom, takže kvety tohto stromu sa skoro dotýkajú zeme a jeho vetvy sú podoprené mriežkami.

A presne preto vyzerá ako obrovský kvetinový dáždnik! Rozprávkový strom bol a je múzou pre mnohých fotografov z celého sveta. Japonci považujú stromy Vistérie za symbol lásky a krásy a ich dlhý život spájajú s nesmrteľnosťou a víťazstvom. Ak máš v úmysle niekedy navštíviť tento dychberúci park, najlepší čas, kedy to urobiť, nastáva od polovice apríla do polovice mája. Tento strom je tiež známy ako jedno z najlepších osvetlení v Japonsku a má samostatnú udalosť, ktorá sa nazýva Kvetinová záhrada svetiel.

 

Zdroj: healthyfoodhouse | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen