Zaujímavosti

Najkrajší strom na svete má 150 rokov a rozlohu 1990 metrov štvorcových


videní: 554

Keď sa spomenie Japonsko, čo je pre teba prvou vecou, na ktorú myslíš? Asi nie najkrajší strom na svete, však?

Niekto myslí na sushi, kimono, budhistické chrámy, japonskú kaligrafiu, ninjov a samuraiov, možno čajové obrady. Určite niektorým napadne ako prvé obrovské pole farebných kvetov a čerešní, ktoré sa stali pre krajinu vychádzajúceho slnka typickým prvkom. A práve v Japonsku sa nachádza aj najkrajší strom na svete!

Najkrajší strom na svete má 150 rokov a 1990 metrov štvorcových

Keďže táto krajina prežíva všetky štyri ročné obdobia, je domovom všetkých možných druhov kvetín. Ak si už niekedy v Japonsku bol, tak ti závidíme, ale zároveň ťa určite očarilo množstvo záhrad a parkov bohatých na jedinečné rastliny. Jedným z týchto fascinujúcich miest je určite kvetinový park Ashikaga, ktorý je najväčšou Vistériovou záhradou v Japonsku.

Najkrajší strom na svete má 150 rokov a 1990 metrov štvorcových

Park má na svojom území s rozlohou 94 000 metrov štvorcových vyše 350 stromov Vistérie a často ho navštevuje veľa turistov, najmä počas festivalu na oslavu Vistérií. V japončine sa tieto stromy nazývajú Fuji a ich kvety môžu mať rôzne zafarbenie, typickou farbou je pre nich biela, ružová, modrá a žltá.

Jeden z týchto stromov má 150 rokov a je to prírodný poklad prefektúry Tochigi. Magický strom je pôsobivo veľký, keďže sa rozkladá na území 1990 metrov štvorcových a jeho história siaha niekde do roku 1870. Je nádherný a očarujúci, najmä keď je v plnom kvete a niektorí ho vďaka tomu nazývajú najkrajší strom na svete. Stromy Vistérie sú v skutočnosti ťahavým viničom, takže kvety tohto stromu sa skoro dotýkajú zeme a jeho vetvy sú podoprené mriežkami.

A presne preto vyzerá ako obrovský kvetinový dáždnik! Rozprávkový strom bol a je múzou pre mnohých fotografov z celého sveta. Japonci považujú stromy Vistérie za symbol lásky a krásy a ich dlhý život spájajú s nesmrteľnosťou a víťazstvom. Ak máš v úmysle niekedy navštíviť tento dychberúci park, najlepší čas, kedy to urobiť, nastáva od polovice apríla do polovice mája. Tento strom je tiež známy ako jedno z najlepších osvetlení v Japonsku a má samostatnú udalosť, ktorá sa nazýva Kvetinová záhrada svetiel.

 

Zdroj: healthyfoodhouse | topdesat

b
Komentáre
Hore