Zaujímavosti

Čo všetko spôsobuje, že si atraktívny?


videní: 1.5K

Máme sklon si myslieť, že krása je v oku pozorovateľa. Ako však naznačuje štúdia, nemusí to nevyhnutne byť pravda. V skutočnosti je pravda niekde uprostred. Štandardy príťažlivosti sú síce všeobecne dané, ale aj naše osobné preferencie zohrávajú dosť veľkú úlohu. Poďme sa ponoriť hlbšie do tejto témy a zistiť, aké črty u ľudí považujeme za atraktívnejšie, bez toho, aby sme si to uvedomovali. Kvôli čomu sa teda zdáš byť atraktívny?

1. Zrenice

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Zrenice menia svoju veľkosť v reakcii na emócie a zväčšujú sa, keď sme šťastní. Niektoré štúdie ukázali, že ľudí s veľkými zrenicami podvedome považujeme za atraktívnejších, pretože to naznačuje ich záujem o nás. V minulosti talianske ženy úmyselne rozšírili svoje zrenice pomocou jedovatého výťažku z rastliny belladonna, aby sa javili atraktívnejšie pre mužských nápadníkov.

2. Pomer pásu

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Pomer pasu k bokom sa vždy považoval za jednu z najdôležitejších atribútov vzhľadu ženy. A ako ukazujú niektoré výskumy, čím nižší je pomer pás-bedro, tým je žena atraktívnejšia pre mužov.

3. Symetria tváre

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Vedci potvrdili , že symetrické tváre hodnotíme atraktívnejšie ako tváre s menšou symetriou, pretože naše vizuálne receptory ich môžu oveľa ľahšie spracovať. Ďalším dôvodom je to, že symetrické tváre biologicky spájame s dobrými génmi.

4. Priemernosť

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Ako  naznačuje štúdia, uprednostňujeme vzhľad, ktorý sa nám zdá priemernejší. A to môže mať rôzne vysvetlenia: buď to spájame s biologickými výhodami, ako sú dobré gény, alebo naše mozgy jednoducho preferujú typickejšie tváre.

5. Diéta

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Existuje  malá štúdia, ktorá ukazuje, že preferencie jedla môžu zatraktívniť muža. Vôňa mužov, ktorí nedávno jedli ovocie a zeleninu, sa považovala za oveľa príťažlivejšiu než tých, ktorí väčšinou jedli chlieb a cestoviny. Možno preto je v konečnom dôsledku muž atraktívny.

 6. Hlas

atraktívny

Podľa výskumu ženy spájajú nižšie hlasy mužov so zrelosťou, a preto ich považujú za atraktívnejšie. Muž s hlbším hlasom je jednoducho atraktívny!

7. Vôňa

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Vôňa ženy môže skutočne ovplyvniť príťažlivosť pre mužov. Platí to však pre konkrétny zápach: ten, ktorý je založený na ženských reprodukčných hormónoch. Ako ukazujú výskumy , ženy sú v období ovulácie oveľa príťažlivejšie pre mužov, pretože hladina hormónov je v tomto okamihu cyklu vyššia, čo naznačuje ich plodnosť.

8. Chuť

8 psychologických dôvodov, prečo nám niekto vyzerá atraktívnejšie

Keď sa bozkávame, vymieňame si veľa baktérií, a to, ako ukazujú štúdie, má aj nejaký praktický význam. Pomáha nám to zistiť, či sme s touto konkrétnou osobou kompatibilní. To, ako človek chutí, nás môže viac alebo menej priťahovať.

 

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen