Zaujímavosti

Japonský záhadou opradený ostrov Yonaguni 1. časť

Japonský záhadou opradený ostrov Yonaguni 1. časť

videní: 1.8K

Písal sa rok 1985. V Japonsku bola úplnou náhodou objavená záhada, ktorá vedecký svet udivuje dodnes. Japonský prevádzkovateľ námornej potápačskej turistiky Kihachiro Aratake sa odchýlil od svojej pravidelnej trasy do vôd okolo ostrova Yonaguni v blízkosti Okinawy. V hĺbke asi 30 metrov pod hladinou našiel podivný útvar, ktorý mu po ďalšom výskume pripomínal pyramídu postavenú ľudskými rukami. A presne na tento objekt, ktorý je predmetom mnohých dohad, sa spoločne pozrieme v rámci tohto článku.

Od tohto objavu v roku 1985 sa nález pri Yonaguni stal predmetom rozsiahlych odborných kontraverzií. Odborníci sa nedokázali zhodnúť, či sa jedná skutočne o stavbu, za ktorou stojí človek. Odborníci tvrdili, že sa môže jednať aj o pozoruhodný prírodný útvar. Keby sa však potvrdilo, že ide o dielo človeka, malo by to nesmierny dopad na doterajšie poňatie dejín. Vedci sa zhodujú, že pobrežná hranica v tejto oblasti vznikla po zdvihnutí hladiny oceánu prinajmenšom pred 10 000 rokmi. Po skončení poslednej doby ľadovej došlo k výraznej zmene tvaru Zeme. Odborníci sa domnievajú, že hladiny oceánov sa plynutím času zdvihli až o 30 metrov. To znamená, že všetky civilizácie existujúce vtedy v dodnes zaplavených oblastiach by boli zničené, zaliate stúpajúcou vodou a všetky stopy po nich by ostali skryté.

Vedcov privádza do úžasu aj to, že spozorovali zhodné znaky medzi novo objavenou architektúrou a podobnými objavmi na súši – konkrétne na pobreží Peru. Avšak aj tie najstaršie peruánske stavby vybudované národom Močikov (o ktorých sme na našom portáli už taktiež písali, pozn. red.) sú nanajvýš 2 000 rokov staré a skok medzi nimi a hypotetickými staviteľmi pyramíd pri Yonaguni predstavuje mnoho tisíc rokov. Podmorské fotografie ukazujú, že na záhadnom objekte existujú rampy, terasy a schody. Americkí geológovia dokazujú, že sa jedná len o prírodné útvary, zatiaľ čo ich japonskí kolegovia tvrdia, že stavba nesie znaky opracovania náradím a ďalšie zásahy.

Možno už ďalšie výskumy vyriešia mnoho nezodpovedaných otázok. Existujú však aj ďalšie teórie a zaujímavosti o tomto záhadnom objekte, o ktorých sa dočítate v 2. časti článku Japonský záhadou opradený ostrov Yonaguni.

Zdroj: Wiki | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen