TOP 10

TOP10: Fakty o seriáli Stranger Things, ktoré by si mal poznať

TOP10: Fakty o seriáli Stranger Things, ktoré by mal poznať každý fanúšik

videní: 3.2K

Aktuálne sa môžeme tešiť už z troch sérií seriálu Stranger Things. Od uvedenia prvej epizódy na Netflixe už síce ubehlo zopár rokov, no pokiaľ ste si zamilovali prvú sériu hneď po pilotnom dieli, nemali by ste vynechať ani zvyšné dve.

klip z tretej série stranger things

Príbeh Stranger thing pre niekoho na prvé prečítanie mohol pôsobiť ako detský seriál, ale nenechajt sa oklamať. Seriál je opradený tajomstvom, skvelým hudobným sprievodom, ktorý navodí tu správnu hororovú atmosféru. Ak patríš k fanúšikom seriálov, ktoré dopredu nemajú stanovené žiadne hranice, tak toto je ideálna séria pre teba.

Deťom a ostatným zaručí príšera najhoršie leto ich života. Dnes si ale napíšeme zopár faktov, ktoré by mali praví stúpenci seriálu poznať!

Precízne vybrané herecké obsadenie

Castingom prešlo neuveriteľných 906 chlapcov a 307 dievčat. Finn Wolfhard (Mike Wheeler) sa konkurzu zúčastnil cez videohovor, zatiaľ čo ležal chorý v posteli.

TIP na seriál: Stranger Things | Osemdesiate roky v duchu nadprirodzena

Tvorcovia seriálu sú fanúšikmi Star Wars

Dustin (Gaten Matarazzo) často ako správny Nerd odkazuje na Star Wars. Niekoľkokrát povedal, že El (Millie Bobby Brown) má schopnosti ako Yoda. Inokedy hovorí o zrade, keď si myslíte, že je na vašej strane. Grafické stvárnenie plagátu Stranger Things odkazuje na podobný štýl s rozdelením na modrú a červenú farbu s hlavnými hrdinami uprostred.

3. séria stranger things

Vzťah na plátne, vzťah aj v realite

Z Jonathana (Charlie Heaton) sa postupom času vyvinie príjemný spoločník a aj mimo seriálu sa o tom presvedčila Nancy Wheeler (Natalia Dyer), keďže sa do herca zamilovala a niekoľko mesiacov boli partnermi.

Na premiére druhej série Jonathan chýbal

Herec Charlie Heaton sa nezúčastnil premiéry druhej série, na ktorú mal prísť oficiálne do USA. Dôvodom bolo, že mu na letisku v batožine našli stopy kokaínu, a preto ho poslali naspäť do Londýna, kde žije. Herec sa priznal, že kokaín naozaj bral.

Tak a teraz ostrihať na ježka!

Millie Bobby Brown (El) najprv z ostrihaním vlasov nesúhlasila. Režiséri jej ale ukázali Charlize Theron, ako skvele vyzerala v Mad Max, a Millie nakoniec súhlasila. Postave to dodáva skutočný charakter.

Finn Wolfhard bol zabookovaný na film It

Herec bol vždy voľbou číslo jedna, pokiaľ išlo o postavu Mikea Wheelera. Problém nastal až podpísaním účasti na filme It (2017), čo mu znemožnilo zúčastniť sa na natáčaní Stranger Things. Našťastie, produkčné problémy Kingovho remaku spôsobili posunutie natáčania o rok, vďaka čomu sa mohol Finn venovať obom projektom.

druhá séria Stranger Things

Skutočné priateľstvá vznikali aj mimo nakrúcania

Millie Bobby Brown (El) a Sadie Sink (Max) sa okamžite stali kamarátkami aj napriek tomu, že sa pred začiatkom nakrúcania nikdy nestretli. Millie sa na Sadie páčilo hlavne to, že je vegánka, pretože ňou sama chcela byť. Keď ju Sadie nahovorila, aby to skúsila, vyskúšala to pri prvej príležitosti.

Winona Ryder bola pre seriál Stranger Things jasnou voľbou

Stretnutie bratov Dufferovcov a Winony Ryder (Joyce Byers) pred tým, než sa stala súčasťou projektu, trvalo 4,5 hodiny. Pritom jej postava nebola vôbec rozobraná do detailov. Tvorcovia si ju vybrali preto, lebo sa im už ako mladším táto herečka páčila. Pre seriálovú Joyce už potom hralo do karát, že v realite miluje staré filmy, konšpiračné teórie a experimenty s LSD.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stranger things

Nie každému fajčenie prospieva

Dacre Montgomery, ktorý hrá Billyho, je pôvodne nefajčiar. Keďže jeho postava je ale tuhý fajčiar, dostal lekcie správneho fajčenia od výkonného producenta a režiséra seriálu Shawna Levyho. Za deň takto niekedy vyfajčil 3 až 4 krabičky Malboriek.

 

Zdroj: csfdtopdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen