Video

Od narodenia nevidí. Na YouTube vysvetlil, že slepota má aj svoje svetlé stránky

slepota

videní: 1.5K

Hendikep, nech je už akýkoľvek, sťažuje ľuďom život v nepredstaviteľnej miere. Zdravý človek si nedokáže predstaviť, aká je totálna slepota.

Ale ak máš naozaj záujem dozvedieť sa viac o tom, čo nevidiaci ľudia zažívajú a ako vnímajú svet, máme pre teba dobrú správu. Existuje (minimálne) jedna osoba, ktorá sa snažiť odpovedať na tieto možno nie práve najľahšie otázky. A volá sa Tommy Edison. Tommy je rozhlasový moderátor a Youtuber, ktorý je od narodenia nevidiaci, no ani to mu nezabránilo, aby sa na svet „pozeral“ v pozitívnom svetle. Tommy, ktorý je okrem iného aj filmovým kritikom, je človek, ktorý má vždy úsmev na tvári. V jeho najnovšom počine sa rozhodol priblížiť ľudom svoj hendikep, aby ukázal, že strata zraku nie je tá najhoršia vec, ktorá sa ti môže v živote stať. Tommy vytvoril video, v ktorom sa snaží dokázať, že slepota nie je prekliatie. Uvádza v ňom všetky pozitívne veci, ktoré na slepote našiel.

Tommy:

Ľudia vždy vravia „Bože, to musí byť hrozné, nevidieť svet“, „Och bože, ako to robíš?“, „Ach, chudáčik,“. Nevravím, že nemajú pravdu, ale viete čo? Na slepote je aj veľa pozitívnych vecí!

1. Do lietadla vstupujem vždy ako prvý.

2. V zábavných parkoch sa ku mne vždy správajú ako k VIP.

3. Nikdy som sa nebál, že sadnem za volant opitý. 🙂

4. Nemusím si kosiť trávnik.

5. Môj účet za elektrinu je nižší ako ten váš, pretože si nikdy nemusím zapínať svetlo. Okrem toho nemusím platiť poistku za auto, tankovať,…

6. Na vlaku sa vozím za polovičnú cenu, niekedy dokonca úplne zadarmo!

7. Každá žena, s ktorou som kedy bol, je pre mňa najkrajšia.

8. Nezaujíma ma vek ľudí okolo mňa.

9. Môžem sa autom doviezť až k parkovacím miestam pre invalidov.

10. Viete, čo je ale najlepšie na slepote? Pre mňa neexistujú žiadne rasy. Pre mňa neexistuje žiadna krása. Ľudí posudzujem výhradne podľa toho, čo vychádza z ich úst a z ich srdca. A takto spoznávam ľudí. Myslím, že takto je to omnoho lepšie.

11. Môj sluch je omnoho lepší ako ten váš. Vlastne všetky moje zmysly sú oveľa lepšie ako tie vaše.

12. Niekedy mi ľudia na ulici len tak dajú sendvič alebo peniaze. „Och ty chudáčik, tu máš 10 dolárov.“ 🙂

Video

Zdroj: Tommy Edison Experience | BoredPanda | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen