Zaujímavosti

Najhorší vrahovia Slovenska: Miroslav Somora

miroslav somora

videní: 5.6K

Prešlo už vyše 40 rokov, odkedy bol za svoje činy v Prahe popravený jeden z najhorších vrahov v našej krajine – Miroslav Somora (1944-1978). Jeho zvrhlé činy boli dokonca motívom na nakrútenie celovečernej kriminálnej snímky Smrť stopárok. 

miroslav somora

Muž na obrázku 9. augusta 1976 chladnokrvne zavraždil dve stopárky a ich tela potom „ukryl“ na verejnej skládke neďaleko mesta Valašské Klobouky. Okrem dvojnásobnej vraždy mu bolo dokázané tiež jedno znásilnenie.

Miroslav Somora bol Slovák z Tepličky nad Váhom. V dobe, kedy spáchal spomínaný ohavný čin bol 11 rokov ženatý a mal dve deti. Nebol to však žiaden vzorný občan. Pred vraždami bol niekoľkokrát súdne trestaný za lúpežné prepadnutia, krádeže a znásilnenia. Bol naozaj šikovný – podarilo sa mu utiecť nie len z psychiatrickej liečebne, ale aj z väzenia.

Miroslav Somora

V deň vraždy Somora znásilnil stopárku v blízkosti Bernolákova. V neskorých večerných hodinách odišiel nákladným vozidlom do Trenčína, kde zaparkoval pri stanici. Okolo druhej hodiny po polnoci ho požiadali dve stopárky o zvezenie. Obe mali 20 rokov. Chceli sa dostať do Strečna, odkiaľ mali namierené do Tatier na dovolenku. Dovolenky sa však už nezúčastnili.

Hneď za Trenčianskou Teplou dievčatá zaspali a ich vrah vytiahol spod sedačky masívny uťahovací kľúč na kolesá. Bezhlavo ním začal mlátiť mladé ženy v aute. Keď upadli do bezvedomia, vzal si pre istotu ešte 30 cm dlhý nôž a obe ubodal. Bodal ich takou silou, že sa mu nôž zlomil. Jednému dievčaťu dokonca spútal ruky a vykonal na nej súlož. Potom obe stopárky odviezol do českého mesta Valašské Klobouky a nahé ich zahrabal na skládke odpadu.

Miroslav Somora

Polícia tohto vraha chytila už o dva dni po skutku. Pozorný občan si všimol, že nákladné auto, na ktorom ku skládke prišiel Miroslav Somora nestálo tak, ako zvyčajne stoja nákladné autá pri skládke – zadom, aby mohli vyložiť odpad. Somorové auto stálo ku skládke predom. Občanovi to teda nedalo a miesto si šiel bližšie obzrieť. Vtedy objavil mŕtve telá dvoch mladých žien. Kriminalisti chytili chladnokrvného vraha práve v okamihu, keď sa snažil odstrániť krv z kabíny auta.

Somora odišiel s kriminalistami pokojne ako baránok. Vraždy pri výsluchu priznal a do protokolu uviedol: „Ani veľmi nekričali. Čoskoro zostali bezvládne ležať. Jedna na sedadle, druhá pod ním. Potom som vzal nôž dlhý asi 30 cm a začal obe ležiace dievčatá bodať. Kam a koľkokrát som bodol, to si už nepamätám.“

Zdroj: kriminalistika.eu | youtube topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen