Video

Požiar v Notre-Dame: Toto sú následky ničivej katastrofy

Požiar v Notre-Dame: Toto sú následky ničivej katastrofy

videní: 3.1K

Hasiči a technickí pracovníci pokračujú v skúmaní poškodenia katedrály Notre-Dame v Paríži, ktorá v pondelok večer vyhorela.

V podstate ihneď po tragickom požiari zahájila francúzska vláda, podnikatelia a spoločenské organizácie, ktoré vystupujú za ochranu historických budov,  zbierku peňazí určených na reštaurovanie katedrály. Francúzsky prezident Emmanuel Macrona vo svojom prejave hovoril o plánoch počas piatich rokov rekonštruovať svetoznámu katedrálu Notre-Dame. K výzve sa pripojil aj dosluhujúci slovenský prezident Andrej Kiska prostredníctvom svojich sociálnych médií.

V parížskej katedrále v pondelok 15. apríla o 18:50 miestneho času vypukol ničivý požiar. Veža katedrály sa zrútila, nosná konštrukcia bola taktiež v plameňoch. Podľa hasičov základy Notre-Dame a hlavné umelecké diela, rovnako ako uchované relikvie v katedrále, zostali neporušené. Denník Parisien uvádza, že špecialisti z kriminálnej polície Francúzska považujú problém s elektrinou za jednu z pravdepodobných príčin požiaru v katedrále.

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen