Video

Ruský tank T-80 verzus drevená munícia. Šialený nápad alebo len bežný test?

Ruský tank T-80 verzus drevená munícia. Šialený nápad alebo obyčajný test?

videní: 2.3K

Na území 61. tankového závodu v blízkosti Petrohradu strieľal ruský tank T-80 drevenú muníciu. Týmto spôsobom bol vyskúšaný stav zbrane po jej oprave. Video zverejnila televízna stanica Zvezda.

Uvádza sa, že do ústia hlavne tanku bola naliata voda z kanistra, aby „drevená strela“ nezhorela. Pri výstrele z kanóna legendárneho ruského tanku T-80 sa drevené poleno rozletelo na triesky. Podľa odborníkov však k dezintegrácii polena došlo ešte pred tým, než bolo odpálené do vzduchu.

Vo videu sa uvádza, že tank T-80 je jediným ruským tankom s turbohriadeľovým motorom. Obrnené vozidlo bolo uvedené do prevádzky v polovici 70. rokov. Prvé sériové modely strojov boli vyrobené na závode v Leningrade (teraz Petrohrad). V marci Rusko oznámilo, že ďalším krokom vo vývoji tanku T-90MS by mohla byť jeho robotizácia. Podľa generálneho riaditeľa Uralvagonzavodu Alexandra Potapova má stroj v súčasnej dobe už takú úroveň digitálneho softvéru, že sa „prechod k variante bez ľudí ponúka sám“.

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen