Video

Havajský surfista natočil v Namíbii úžasné video

surfista

videní: 4.6K

23-ročný surfista Koa Smith z Havajských ostrovov prišiel do Namíbie špeciálne kvôli surfingu na veľkých vlnách a natočil najdôležitejšie video vo svojom živote, informuje britský spravodajský portál Daily Mail.

Surfista celý svoj výkon zachytil na kameru GoPro a dron a následne zostrihal tie najlepšie okamihy. Výsledkom je jedno úžasné takmer 9-minútové video, ktoré jednoducho musíš vidieť, ak si fanúšikom vodných športov. Na záberoch je vidieť veľkosť vlny a to, že sa surfista zrejme vôbec nemá strach. Neskôr vyhlásil, že celá akcia bola jednou z hlavných udalostí v jeho živote.

Hoci sa to nezdá, surfing je poriadne starý vodný šport. Prvé zmienky o ňom pochádzajú už z roku 1779! V tom období bol surfing súčasťou kultúry Havajského ostrova. Tento olympijský vodný šport sa objavuje v historických prameňoch ostrova: možno ho nájsť v tamojšom náboženstve, či v polynézskej mytológii.

Existuje niekoľko druhov surfov, ktoré sa odlišujú postojom surfistu. Najčastejšie sa používajú surfy postojačky, no existujú aj takzvané kneeboardy, na ktorých surfista kľači, či bodyboardy, na ktorých sa leží celým telom. Ak vyznávaš tento druh športu, mal by si navštíviť Srí Lanku, Bali, Francúzsko, Portugalsko, Kanárske ostroje, Austráliu, Dominikánsku republiku, alebo, samozrejme, kolísku športu – Havaj.

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov