TOP 10

Toto sú tie najlepšie fotky psov za rok 2018!

fotky psov

videní: 9.7K

Každý rok nás National Geographic obohatí mnohými nádhernými prírodnými fotografiami, ktoré ukazujú krásu a vznešené kráľovstvo zvierat. Podobný koncept si osvojil aj Kennel Club Dog of the Year, no zameriava sa na niečo o čosi špecifickejšie: vyberá tie najlepšie fotky psov. 🙂

Najlepšie fotky psov v súťaži Dog of the Year 2018 boli vyhlásené 16. júla. Súťaž zahŕňala 10 kategórií, napríklad “Psí asistenti”, “Portrét” atď. Aj keď väčšina kategórií, do ktorých boli fotografie zaradené, súvisia skôr s predmetom fotografie, existovala aj kategória s názvom Young Pup Photographer pre detských fotografov do veku 11 rokov. Fotografia oslavuje psy v mnohých aspektoch, od ich hravosti až po zmysel pre povinnosť.

 

1. Víťaz kategórie Hravosť, Elinor Roizman, Izrael

fotky_psov_2

Názov fotografie: Chytím ťa! Pes: Lili, nemecký trpasličí špic. Komentár autora: Táto konkrétna fotografia bola zachytená na pláži krátko pred západom slnka. V ten deň som fotil celkovo 4 psov: Lili a jej troch bratov. Zrazu z ničoho nič začala Lili, najmenšia z nich, radostne skákať a naháňať mydlové bubliny. Celkovo sa začala správať ako malé šteňa. Bol to krásny moment skutočného šťastia a slobody.

 

2. Celkový víťaz a víťaz kategórie Oldies, Monica Van Der Maden, Holandsko

fotky_psov_1

Názov fotografie: Lady v tajomnom lese. Pes: Noa, nemecká doga. Komentár autora: Táto fotografia bola zachytená skoro ráno v lese. Chcela som ju vyfotografovať v pozícii, kedy sedela uvoľnene vedľa stromu. No keď som sa chystala stlačiť spúšť, otočila sa na majiteľa. A práve to bol ten moment, kedy som uvidela jej dušu. Psy sú rôzne veľké, majú rôzne farby, no ich srdcia sú naplnené láskou rovnako.

 

3. Kategória Šteniatka, Robyn Pope, Spojené štáty americké

fotky_psov_3

Názov fotografie: Roly Poly Puppy. Pes: Snickers, kríženec. Komentár autora: Vedel som, že keď sa Snickers začal kotúľať po deke, musím zachytiť jeho chuť do života na fotografii, aby som mu pomohol nájsť dobrý domob. Milujem prácu so psami. Sám mám doma šiestich nežných gigantov.

 

4. Kategória Najlepší priateľ človeka, Cheryl Murphy, Veľká Británia

fotky_psov_4

Názov fotografie: Domov. Pes: Ruby Roo, zlatý retriever. Komentár autora: Fotografia bola zachytená počas toho, ako Ruby Roo oddychovala na pleci môjho priateľa Chrisa. Mojou najväčšou vášňou je fotografovať šťastných psov v ich prirodzenom prostredí. Fotoaparát nám umožňuje zachytávať momenty, ktoré by inak nášmu oku unikli.

 

5. Víťaz kategórie Šteniatka, Klaus Dyba, Nemecko

fotky_psov_5

Názov fotografie: Malá Ceylin. Pes: Ceylin, taliansky chrtík. Komentár autora: Ceylin bol druhý pes mojej priateľky Birguel. Táto fotografia má pre ňu obrovský význam, keďže jej prvý psík, tiež taliansky chrtík, zahynul už ako šteniatko pri kolízii s autom. 13-týždňová Ceylin má celý život pred sebou. Môžete jej to vidieť na tvári.

[adrotate group=”11"]

6. Kategória hravosť, Steffi Cousins, Veľká Británia

fotky_psov_6

Názov fotografie: Letiaca sloboda. Pes: Heidi, čivava. Komentár autora: Táto fotografia bola zachytená v septembri na veľkom stretnutí psíčkarov. Moje dva psy náramne zabávali, kým som fotografovala ostatné psy. Keď som sa po chvíli obzrela, kde sú, zachytila som túto fotografiu. Je to moja najobľúbenejšia fotka Heidi, pretože dokonale zachytáva jej energiu a hravosť.

 

7. Kategória Oldies, Rachele Z. Cecchini, Rakúsko

fotky_psov_7

Názov fotografie: Daždivý deň. Pes: Nilo, kríženec. Komentár autora: Túto fotografiu som zachytila počas upršaného zimného dňa. Môj najlepší priateľ Nilo je traumatizovaný záchranársky pes, no z nejakého dôvodu sa v aute cíti spokojne a vyrovnane. Veľmi rada ho pozorujem a jeho melancholický výraz vo mne zanechal hlbokú stopu.

 

8. Kategória Portrét, Michael M. Sweeney, Veľká Británia

fotky_psov_8

Názov fotografie: Zimná víchrica. Pes: Hugo, nemecký trpasličí špic. Komentár autora: Svojho psa Huga som sfotil pri okne v mojom byte v Glasgowe. Použil som výhradne prirodzené svetlo počas zimnej víchrice.

 

9. Víťaz kategórie Psí asistenti, Dean Mortimer, Veľká Británia

fotky_psov_9

Názov fotografie: Uistenie. Pes: Rocko, nemecký ovčiak. Komentár autora: Môj myšlienkový proces skrývajúci sa za touto fotografiou je veľmi blízky môjmu srdcu. Môj brat, ako aj niekoľko mojich priateľov, sú bývalí vojaci. Videl som z prvej ruky, aké následky môže mať vojna aj na tých najsilnejších mužoch. Bývalý vojak na fotografii utrpel v Afganistane obrovské straty a okrem iného trpí PTSD (posttraumatický syndróm). No vtom sa objavil Rocko, aby ho zachránil. Rocko je nemecký ovčiak, ktorý bol trénovaný na boj proti účinkom PTSD. Pomáha upokojiť vojakov v ťažkých časoch. Vo fotografii som sa snažil zachytiť nielen to, ako psík pomáha vojakovi, ale aj jeho vľúdnu a milú povahu a to, ako dokáže pes obohatiť život človeka. Prácu týchto psov sledujem už dlhšie. Som ohromený tým, ako efektívne dokážu psy pomáhať pri ozdravení. Preto som sa rozhodol zapojiť sa do súťaže práve s touto fotografiou.

 

10. Víťaz kategórie Milujem psov, pretože…, Tamara Kedves, Maďarsko

fotky_psov_10

Názov fotografie: Jedno srdce, jedna rodina. Psy: Dash, Royal, Harley, Ženka, Ryan, Ready, border kólie. Komentár autora: Volám sa Tamara Kedves a som 16-ročná študentka z Maďarsku. Fotografovať som začala pred troma rokmi, keď som si uvedomila, že najviac ma baví zachytávať fotografie prírody a zvierat. Odvtedy som zachytila množstvo neoceniteľných momentov, no mojou najväčšou inšpiráciou ostali moje psy. Významom fotografie je pre mňa zachytiť spomienku naveky. Práve pomocou fotografie sa snažím vyjadriť svoju lásku k psom. Mojim najväčším cieľom je viac spopularizovať outdoorové fotografie psov pomocou kreatívnych svetiel a farieb. Táto rodinná fotografia bola zachytená počas slnešného jarného popoludnia. Dokonale vyjadruje, čo pre mňa znamená fotografia a psy.

Zdroj: dogphotographeroftheyear.org.ukBoredPanda | topdesat

b
Komentáre
Hore