Video

Toto je ten najdesivejší tunel na svete. Nachádza sa v Kolumbii

tunel

videní: 6.1K

Tunel v Kolumbii je zvláštny. Podarilo sa v ňom z dvoch uhlov pohľadu natočiť veľmi podivný atmosférický jav – substanciu neznámeho pôvodu, ktorá pulzovala a zakrývala výjazd z tunela

Na konci tunela sa väčšinou nachádza svetlo. Táto fráza má aj zjavný metaforický význam. No tento tunel v Kolumbii je v trohu iný.  Pulzuje v ňom zvláštna substancia, ktorá zakrýva výhľad na výjazd z tunela. Fyzici vysvetľujú tento fenomén výkyvmi tlaku kvôli výklenkom v tuneli. Auto, ktoré ide pozdĺž tunela, funguje ako piest a táto zhoda okolností vytvára ideálne podmienky pre takzvané “stojaté vlnenie”.

Kolíše sa však nielen vzduchová mäsa, ale v určitej oblasti aj vlhkosť, čo v spojení s periodickosťou jazdy auta pozdĺž výklenkov tunela “zapína” a “vypína” rosný bod v určitom mieste.

Jeden z inžinierov tiež podotkol, že ak sa tento tunel skutočne nachádza pod priehradou Ituango, je to veľmi zlé znamenie. Pre konštrukciu priehrady to môže skončiť zle. Dúfame, že si kolumbijské úrady túto správu prečítajú.

Zdroj: Sputnik | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov