TOP 10

Najnebezpečnejšie povolania na svete

najnebezpečnejšie povolania

videní: 12.8K

Premýšľal si niekedy o tom, aké sú tie najnebezpečnejšie povolania na svete? Nedá sa to jednoznačne určiť, pretože každá práca ma svoje vlastné riziká. Od práce vo vysokých nadmorských výškach až po riešenie rôznych zdravotných problémov z rôznych chemikálií. To sú veci, na ktoré sa budeš pozerať, či to riziko, ktoré podstupuješ, naozaj za tie peniaze stojí. Dnes ti teda predstavujeme 10 najnebezpečnejších povolaní na svete.

Najnebezpečnejšie povolania na svete:

Mechanici

Medzi výparmi, chemickými látkami a nebezpečnými nástrojmi sa nachádzajú mechanici, ktorí sa so svojou prácou podieľajú takmer na všetkom. Pracujú v naozaj nebezpečnom priestore.

Obrábači kovov

Zrejme ťa ihneď napadne teplo. To však nie je až takým problémom. Títo pracovníci sú vystavovaní rôznym chemikáliám, ktoré z dlhodobého hľadiska majú negatívne účinky na ich zdravie.

Záchranári

search and rescue

Či už sa jedná o pobrežnú stráž, ktorá je vyslaná na otvorené more, alebo hasiča, ktorý hasí požiar, všetci sú vystavovaní obrovskému riziku. Aj keď sú perfektne vyškolení, títo odvážni muži a ženy riskujú všetko, aby zachránili druhých.

 

 

Likvidácia odpadu

Zbavovanie sa odpadu môže byť poriadna výzva. Na mnohých miestach je to veľmi dobre platená práca. To kvôli tomu, že pri svojej práci môžeš byť vystavený rôznym nebezpečným látkam, ktoré nie sú veľmi prospešné pre ľudský organizmus.

Odstraňovanie nášľapných mín

landmines

Hoci v niektorých častiach sveta sa o túto prácu stará armáda, nájde sa aj množstvo krajín, kde sa o túto prácu stará súkromný sektor. Najhoršie na tom je to, že mnoho ľudí na to nemá dostatočnú kvalifikáciu a vybavenie…

Osobný šofér

Taktiež nebezpečná práca, či sa už jedná o taxíky alebo rikše, táto práca je nebezpečná. Neustále je tu nebezpečenstvo lúpeže, násilia, či dokonca aj smrti. Taxikári v USA majú vysokú mieru úmrtnosti práve na pracovisku.

Baníctvo

Jedná z prác, pri ktorej si s veľkou pravdepodobnou zničíš svoje zdravie. Okrem vysokej pravdepodobnosti zničenia pľúc, ti neustále hrozia rôzne výbuchy a zosuvy, ktoré ťa môžu zaživa pochovať.

Pilotovanie malých vyhliadkových lietadiel

bush pilot

Zo všetkých médií sa dozvedáme, že lietanie je najbezpečnejšou formou dopravy. A samozrejme to je pravda. To však platí pre obrovské letecké spoločnosti a nie pre malých súkromníkov, ktorí lietajú tvárou v tvár extrémne nepriaznivému počasiu. Práve to robí z ich práce jednu z najnebezpečnejších na svete.

Lovenie krabov na otvorenom mori

Klasika. V skutočnosti je práve táto práca uvádzaná ako tá najnebezpečnejšia. Veľká vzdialenosť od pevniny, rozbúrené more, nízka teplota a mnohokrát aj zlý technický stav lode predurčuje túto prácu za nebezpečnú.

Drevorubač

lumberjack

Taktiež na tomto pracovisku môžeme nájsť obrovské množstvo nebezpečenstva. Veľké a ťažké stromy, ostré píly a ťažko odpracované hodiny. To všetko vplýva na človeka a veľmi ľahko sa mu to môže stať osudným.

 

 

Zdroj: list25 | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov