Video

Ako rýchlo a efektívne sa dá oklamať autopilot od Tesly pomocou pomaranča?

autopilot Tesla

videní: 4.0K

Autopilot je možno užitočná a možno zbytočná funkcia, no minimálne je ukážkou súčasnej úrovne technológie. Avšak nezáleží, ako dobre je technológia blbuvzdorná, stále sa nájde väčší blb, ako sa očakávalo pri návrhu opatrenia.

V súčasnej dobe legislatíva nedovoľuje autonómne riadenie vozidiel a v podstate to ani nie je bezpečné, keďže táto oblasť automobilového priemyslu má pred sebou ešte nejakú cestu. V mnohých moderných automobiloch sa ale dá aktivovať funkcia semi-autopilota, no počas nej je potrebné sa aj naďalej venovať riadeni vozidla a napríklad držať ruku na volante.

Americká Tesla pozornosť vodiča pravidelne upozorní, ak nedrží volant aspoň jednou rukou a využíva na to tlakové senzory umiestnené vo venci. To znamená, že obyčajné položenie napríklad rukavíc na volant nestačí. No ako dokázal tento Američan, ani toto blbuvzdorné opatrenie nie je dostatočne blbuvzdorné. Na simuláciu tlaku použili pomaranč, ktorý “zasekol” medzi veniec volantu a stredovú časť.

Hoci vo videu niekoľkokrát upozornil, že neodporúča takto “šoférovať” auto, na internete si vyslúžil spŕšku nevôle. Mnohí si z chlapíka robili srandu priamo v komentároch pod videom.

 

Hoci Tesla dokáže v určitých prípadoch predvídať situáciu pred autom možno lepšie ako vodič samotný, má stále ďaleko od plne autonómneho auta, ktorému by sa dalo absolútne dôverovať…

 

…čo dokazuje napríklad toto video. Tesla sa svojho majiteľa pokúsila doslova zabiť.

Zdroj: YouTube / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov