TOP 10

Kennedy, Trump, Clinton: 10 najbohatších amerických prezidentov všetkých čias

trump

videní: 4.6K

Najbohatší americkí prezidenti zriedka zbohatli kvôli politike. Je pravdou, že niektorí prezidenti po skončení predsedníctva skončili na mizine, ostatní sa stali bohatšími než kedykoľvek predtým. No kto je absolútne najbohatším americkým prezidentom? Kennedy? Trump? Alebo Clinton?

Samozrejme, každý vie, že prezidentovi je vyplácaná doživotná renta aj po odchode z Bieleho domu, no to však neznamená bohatstvo. Pred érou prezidenta Richarda Nixona mnoho prezidentov zarábalo najmä prostredníctvom investícií alebo vlastníctva pôdy. Moderní prezidenti zarábajú najmä na predajoch kníh a biografií. No iba jeden môže byť na vrchole. Tu je rebríček 10 najbohatších prezidentov v histórii Spojených štátov.

 

10. Herbert Hoover (1929-1933) – 75 miliónov dolárov

709px-Herbert_Hoover_-_NARA_-_532049

Herbert Hoover získal všetko svoje bohatstvo prostredníctvom ťažobného priemyslu. Vlastnil výkonný banský podnik a niekoľko holdingov v iných ťažobných spoločnostiach. Počas svojho predsedníctva odovzdal svoj prezidentský plat dobročinnosti. Jeho majetok dosahoval hodnotu 75 miliónov USD.

 

9. Bill Clinton (1993 – 2001) – 90 miliónov dolárov

By Gage Skidmore - Flickr.com, CC BY-SA 2.0, Link

By Gage Skidmore – Flickr.com, CC BY-SA 2.0, Link

Bohatstvo Billa Clintona pochádza predovšetkým z predaja kníh, angažovanosti na rôznach prednáškach a prejavoch a z konzultačných činnosti. Za jeho prejav záujemca zaplatí 150 až 700-tisíc dolárov. Hodnota jeho majetku sa odhaduje na 80 miliónov dolárov.

 

8. Lyndon Baines Johnson (1963 – 1969) – 98 miliónov dolárov

By Arnold Newman, White House Press Office (WHPO) - http://photolab.lbjlib.utexas.edu/detail.asp?id=18170, Public Domain, Link

By Arnold Newman, White House Press Office (WHPO) – http://photolab.lbjlib.utexas.edu/detail.asp?id=18170, Public Domain, Link

Lyndon Baines Johnson svoje bohatstvo nezdedil po rodičoch. Počas života sa Johnson stal majiteľov 1 500 akrov pôdy a rozhlasovej a televíznej stanice. Okrem toho investoval do akcií a vlastnil súkromné lietadlá. Hodnota jeho majetku dosiahla 98 miliónov dolárov.

7. James Madison (1809 – 1817) – 101 miliónov dolárov

740px-James_Madison

Ako najväčší vlastník pôdy v okrese Orange v štáte Virginia s viac ako 5000 hektárov je bezpečné povedať, že James Madison bol mimoriadne bohatý. Taktiež získal značné bohatstvo vo svojom politickom živote ako štátny tajomník a prezident. Zatiaľ čo na konci svojho života stratil časť svojho bohatstva, mal stále čistú hodnotu 101 miliónov dolárov.

 

6. Andrew Jackson (1829 – 1837) – 119 miliónov dolárov

719px-Andrew_Jackson_Daguerrotype-crop

Andrew Jackson získal svoje bohatstvo prostredníctvom armády a množstva pozemkov. Výhodou bol aj fakt, že sa priženil do bohatej rodiny. Jeho bohatstvo dosiahlo 119 miliónov dolárov.

5. Theodore Roosevelt (1901 – 1909) – 125 miliónov dolárov

620px-TheodoreRoosevelt

Ako súčasť bohatej rodiny, väčšina bohatstva Theodora Roosevelta pochádza z jeho dedičstva. Hoci jeho majetok mal hodnotu 125 miliónov dolárov, nebol s peniazmi veľmi dobrý a veľkú časť z neho stratil z dôvodu zlej investície do Dakotas.

4. Thomas Jefferson (1801 – 1809) – 212 miliónov dolárov

755px-Thomas_Jefferson_by_Rembrandt_Peale,_1800

Autor Deklarácie nezávislosti a tretí prezident Spojených štátov Thomas Jefferson získal väčšinu svojich peňazí prostredníctvom dedičstva od svojho otca. Získal majetok Monticello, ktorý mal 3 000 akrov a niekoľko desiatok otrokov. Avšak na konci svojho života sa topil v dlhoch.

 

3. George Washington (1789 – 1797) – 525 miliónov dolárov

740px-Gilbert_Stuart_Williamstown_Portrait_of_George_Washington

George Washington bol prvým prezidentom Spojených štátov a dlho zostal najbohatším prezidentom. Získal jeden z najväčších platov v histórii USA a okrem toho vlastnil 50.000 akrov pôdy. To všetko vyvrcholilo neuveriteľnou hodnotou jeho majetku na úrovni 525 miliónov dolárov.

2. John F. Kennedy (1961 – 1963) – 1 miliarda dolárov

 694px-John_F._Kennedy,_White_House_color_photo_portrait

Čistá hodnota majetku Johna F. Kennedyho je zložitá téma, pretože veľa z toho závisí od toho, čo by zdedil po svojom otcovi, ak by nebol zavraždený. Vzhľadom na jeho dedičstvo sa odhaduje, že jeho majetok presiahol magickú hranicu 1 miliardy dolárov.

 

1. Donald Trump (2016 -) – 3,1 miliardy dolárov

654px-Donald_Trump_Pentagon_2017

Donald Trump sa stal historicky najbohatším prezidentom Spojených štátov amerických a pravdepodobne si toto miesto istý čas udrží. Predtým, ako sa stal prezidentom, svoj majetok z veľkej časti zdedil po otcovi a zveľadil ho investovaním do nehnuteľností.

Zdroj: list25 / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen